Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha színes ruhákat beáztatok...

Ha színes ruhákat beáztatok éjszakára ecetes vízbe, az kiveszi a penészt belőle?

Figyelt kérdés
És nem veszítik el a színüket?
2010. febr. 10. 20:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem a színüket megfakítja.Nem elég mosószeres vízben áztatni?
2010. febr. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
A penészt nem tudom, hogy kiszedi-e, de a színét nem veszíti el. Én úgy tudom, hogy ha ecetes vízbe áztatod a ruhát, akkor annak az az eredménye, hogy nem fogja ereszteni a színét.
2010. febr. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
86%
Második válaszadóval értek egyet. Én is így tudom, de az már nem biztos, h ezt egész éjszakára kellene. Hogy a penésszel mit csinál, arról fogalmam nincs.
2010. febr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Csempéről leviszi a penészt az ecet, ruhán még nem próbáltam.

A ruhák nem vesztik el a színüket az ecettól, sőt, színélénkítésre is használják, valamint ruhafestéskor ecettel fixálják a ruhák színét.

2010. febr. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A lényeg pedig a penész lenne. Új lakásba költöztünk, ahol még nem száradtak ki a falak. Eddig csak a sarkok penészesedtek, de ma láttam, hogy a nem állandó használatban lévő ruhákon is megjelent a penész. Azt hittem, menten elsírom magam.
2010. febr. 10. 21:21
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Az ecet szerves sav gombák is készítík ezért a penészgombát nem öli meg.Arra klóros szer kell. Választanod kell a szín vagy a penész. Meg lehet próbálni a náriumperkarbonátos áztatást az még mindíg jobb az ecetnél és kímélőbb mint a klór.
2010. febr. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Néhány órán át aztasd erősen ecetes hideg vízben,dörzsölés nélkül.ímajd szintén hideg vízben mosd át őket, a foltokat ekkor már megdörzsölheted.Legalább 2-3-szor öblítsd át.Amit nem tudsz beáztatni,ott a foltot itesd át ecetes vízzel,majd néhán óra után tisztavízzel mosd át.

A szekrényeket ecettel töröld ki és hagyd alaposan kiszellőzni,nehogy újra penszedjenek benne a ruhák.

Az ecet megtartja a ruhák színét.Én a szőnyegeket is azzal tisztítom.Többet ér,mint bármelyik bolti szőnyegpucoló szer.

2010. febr. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Klórral,hipóval ne kezeld!Az ecetet én már sokszor kipróbáltam!
2010. febr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
42%
Ajánlanám az Ultra Szavót.Én már kipróbáltam,igaz csak tapétán,de kb.fél óra alatt eltűnt minden penész.Ruhára nem tudom milyen hatással lehet,de a tapéta színét nem szedte ki.
2010. febr. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%
Használj az ilyen nagyon párás helyiségben ceresit párátanítót. A TESCÓ-ban most volt akciós. Tényleg leköti a párát.
2010. febr. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!