Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Vadi új villanytűzhelyen...

Vadi új villanytűzhelyen kifutott a leves. Kerámialapos. Hogy tudom eltüntetni az égésnyomot? Ecettel kárt teszek a főzőlapban?

Figyelt kérdés
Villanytűzhely, tűzhely, takarítás, ecet, égés,
2015. febr. 19. 09:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem teszel benne kárt ecettel, sőt a legkíméletesebb "tisztítószer". Én az akril kádat is mindig ecettel tisztítom. Ha a műanyag bírja, akkor annak is bírnia kell. De ezen kívül lehet, hogy be kell vetned az üvegkaparót. Nem karcolja meg, ha helyesen használod, és megfelelő szögben döntöd, végül is arra való. Oldal irányba nem szabad húzni, csak mindig előre-hátra.
2015. febr. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Várd meg, míg kihűl, utána sima mosogatószeres vízzel is lemoshatod. A kerámialapos tűzhely nagyon könnyen tisztítható, nekem már évek óta az van.
2015. febr. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
próbáltam mosogatószeres vízzel de szinte semmit sem csinált megpróbálom majd az ecetet ha hazamegyek
2015. febr. 19. 09:59
 4/9 anonim ***** válasza:
Első voltam. Ha félsz az üvegkaparótól, akkor tudom még ajánlani a műanyag dörzsiszivacsot. Tuti, hogy kaparnod is kell, ismerem az ilyen égésnyomot, régen nekem is ilyen tűzhelyem volt. Alapból egyébként tényleg könnyebb takarítani, mint a gázrózsás tűzhelyeket, mert nincsenek mindenféle lyukak, rések, ahová minden befolyik.
2015. febr. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kerámialapos tűzhelyt nem kaparunk! Ha nagyon makacs a szennyeződés (ráégett) hideg zsíroldóval fújd le, és kb 5(!) perc múlva letörlöd. Semmi baja nem lesz, gyönyörű tőle, csak ne tartsd rajta sokáig. Szeretem az ecetet, de ebben az esetben nem lesz elég.
2015. febr. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
aranyosak vagytok, köszönöm a segítséget, soha nem volt még ilyen tűzhelyem így még elég sok rejtély övezi :D azt már tudom, hogy hamar felforr a víz és hamar oda tud égni az étel :D
2015. febr. 19. 10:55
 7/9 anonim ***** válasza:
Még egy szavazat a hideg zsíroldónak! Én is ezt használom, csodaszer!
2015. febr. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha új a tűzhely, egy ilyet ( [link] ) szoktak adni hozzá ajándékba. Amikor kihűlt a ráégett trutyi, akkor kell óvatosan leborotválni vele a kokszot. Sajnos a koksznak nincs oldószere.

Amúgy az üvegkerámia fedlap az gyakorlatilag vegyszerálló, tehát az ecetet is kibírja és a hideg zsíroldóban lévő lúgot (nátrium hidroxidot) is kibírja. Ez utóbbival azért nagyon vigyázz, a szemedbe véletlenül se kerüljön!!!

2015. febr. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
SZÓDABIKARBÓNA!!!!! Nem karcol, zsíroldó.
2015. aug. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!