Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi a véleményetek a robot...

Mi a véleményetek a robot porszívókról? Csak az írjon, akinek van tapasztalata ilyennel! (előítéletek nem érdekelnek)

Figyelt kérdés
2015. febr. 19. 20:32
 1/4 anonim válasza:
46%
Szia. Fura és sok felületet kihagy. Okos szerkezet bevallom használom ha pár órára elmegyek feltakarít szépen de ha van időm megcsinálom magam.
2015. febr. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tehát inkább csak besegít mintsem önállóan dolgozik.

Én nem szokott elakadni? Esetleg, ha a földön hagyom a telefonom töltőjét vagy valami madzag a földre kerül, az nem csavarodik fel a kerekére?

2015. febr. 19. 20:47
 3/4 anonim ***** válasza:
46%
Csak a neve porszívó, amúgy csak egy kis sepregető masina. Tehát csak a kövezeten illetve a parkettán ereszd szabadon! Szőnyegre ne ereszd rá, mert nem tud megbírkózni vele, haladni sem tud korrektül rajta! Jól sejted, a kábeleket maga alá tekeri és megáll. Szóval ha vannak nagy sík járólapos felületek, oda ideális sepregetni.
2015. febr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van ilyen. Roomba 770-as modell, a piacvezető Irobottól. Direkt azért fektettem be egy ilyenre (nyilván nem olcsó darab), mert egyrészt több ismerősömtől hallottam az itt is írt problémákról: kihagy felületeket, lassú, zajos, nem megy fel a szőnyegre, elakad, stb.

Ezután megnéztem rengeteg tesztet az interneten, angolul, németül, magyarul, videókat, beszámolókat, és maradéktalanul mindenhol az Irobot modelljeit dícsérték a legjobban.


A kínai, lidl-ös, aldis, 30.000 ft-os készülékeket sorra hordták vissza a boltokba akik megvették.


Be kell valljam, nagyon elégedett vagyok. Amik valóban problematikusak, de megoldhatóak

- kábel felcsavarása: minden kábelt a fal mentén rögzítettünk. Nem csak szebb és esztétikusabb, mint a szabadon lógó vezetékek, de praktikus is.

- magasszálú pl. shaggy szőnyegek: mi ezeket lecseréltük, mert ezekre tényleg nem megy fel. Max. 2-3 centi magas szőnyegekkel megbirkózik, mindegy, hogy milyen típusú, szövésű. Most szőttes ill. rongyszőnyegeink, gyapjúszőnyegeink vannak, ezeket kitűnően takarítja. Szóval szőnyeg területén a magasszövésű a problémás csak.

- földig érő függönyök: ezeket is könnyen betekeri. A megoldás a függöny 2-5 centivel való megrövidítése, ill. mi egyszerűen feltűzzük mielőtt elindul a robotporszi.

- sokaknál problémás lehet a nagyon magas küszöb, nálunk 3-4 centis, ezen gond nélkül átmegy.

- oda kell figyelni, hogy ne legyenek olyan bútorok, ami alá esetleg be tudja küzdeni magát, de ki már nem. Vagy legyen a bútor elég magas, hogy akadálymentesen közlekedhessen a robot, vagy elég alacsony, hogy be se jusson.

- törékeny dolgok, pl. nem elég súlyos virágcserepek, stb. a földön való tárolása - ezeket bizony elüti lendületből (megoldás: kövekkel lesúlyoztuk).


90m2-es lakásban 2-3 óra leforgása alatt nálunk gond nélkül kitakarít. Nagyon hasznosnak tartom, mert 2 házi cicánk is van, és nagy rendetlenséget teremtenek az alom széthordásától kezdve a szőrhullatáson át... minden nap megy a porszívó.


Kb. 1-2 hét volt, mire alaposan megtanulta a lakás alaprajzát, mára gond nélkül kiismeri magát és minden nap a töltőjén végzi. A legjobb az, hogy mire hazaérünk, addigra tisztaság van, mert minden nap úgy van programozva, hogy kb. 1-2 órakor induljon útra, és így 3-4 között végez is.


A sarkokat is kitisztítja. Az egyetlen, ami gond, hogy ugye nyitott ajtónál takarít, ezért közvetlen az ajtó mögötti sarokba nem jut be. Ezért heti 1x úgy szoktuk elindítani, hogy kézileg rakjuk be az adott szobába, és becsukjuk az ajtót- így az összes sarokkal végez.


Nálunk ami nagy pozitívum az az, hogy befér a komód, ágy, kanapé, stb. alá is, ahol a már fent említett háziállatok miatt nem kevés takarítanivaló akadt hetente.


Ha összeszámolom, hogy mi előtte 2 naponta porszívózunk fél órát és még pénteken 1 órát extra kb., az 2,5 óra spórolás az életünkből hetente... szerintem nem kevés :)

2015. febr. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!