Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miert tartjak kenyszeresnek,...

Miert tartjak kenyszeresnek, azt aki minden nap takarit?

Figyelt kérdés
Sokat eltem kulfoldon, nehol teljesen normalis, alap dolog a mindennapi porszivozas, felmosas, a konyhafeluletek mindennapi letorlese stb. gyerek es/vagy munka mellet is. En otthon is ezt szoktam meg es most mar a sajat otthonomat is igy iranyitom. Gyerekem egyaltalan nincs elhanyagolva. A haz is mindig szep tiszta, es sokszor iszonyat bunko megjegyzeseket kapok, hogy surgosen forduljak orvoshoz vagy nemes egyszeruseggel meghazudtolnak, amikor azt mondom, hogy nincs takaritonom.(nem is tudnam elviselni, hogy legyen, nem igazan vagyok oda, ha mas tesz vesz nalam.)
2015. febr. 27. 00:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
7%
Ha nem lenne párod, szívesen udvarolnék Neked.
2015. febr. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem nem kényszeres, meg függ attól, hogy mi mennyire koszolódik. Amíg az albiban elég a heti 1x, otthon naponta fel kelett mosni, mert minden koszolodott.
2015. febr. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Ha valaki akkor is takarít, amikor nem kellene, mert ragyognak a bútorok, és egy szem por nincs sehol, és csillog a szaniter és szkrázik a tisztaságtól a konyhakő - de ma még nem volt felmosva, és valaki így takarít, na ez valóban kényszeres.

De nyilván minden étkezésnél lehullhat morzsa az étkezőben, és inkább a kis álló, akkus porszívómmal felszívom, mintsem széthordjuk az egész lakásban - ez praktikus és szükséges. És a kettő között azért vannak még átmenetek.

Én szeretem a tisztaságot, az egész család szereti, de komoly takarítás hetente csak egy alkalommal van. De mindennapos, amikor az éppen aktuális helyen a bevitt sarat, vagy a lehullott morzsát feltakarítom, hogy ne vigyük szét a lakás többi részébe.

2015. febr. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Németországban élek a férjemmel, korábban sokat voltam Svédországban, Ausztriában is, de sehol, egyik országban, egyik ismerősömnél és egyik családnál sem tapasztaltam, hogy a mindennapi takarítás normálisnak számítana.


Azzal maximálisan egyetértek, hogy a konyha-és fürdőfelületek letörlése használat után, az azonnali elmosogatás ill. elpakolás a mosogatógépbe teljességgel normális, sőt elvárt, és az is, hogy nem porosak a bútorok, nem koszos a padló. De olyanról, hogy valaki naponta porszívózza a semmit, még nem hallottam. És igen, én is betegesnek tartom, mert ennyi kosz egyszerűen nincs egy házban sem, hogy naponta takarítani kelljen.

2015. febr. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

2-es vagyok és nem tudom miért érdemeltem 0%-ot :D

anyuéknál naponta kellett takarítani, mert kint dolgoztunk rengeteget, a műhelyben és a kertben, a cipőt levettük, de mivel a zoknink is teli ment mindennel, így koszoltuk a lakást, azt fel kellett takarítani. A konyhának olyan padlója van, hogy elég egy kis vizes felület és minden koszos lesz.

2015. febr. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
En nem pontoztam senkit. A napi konyha, furdo teljesen alap szerintem, a porszi/felmosastol meg komfortezretem van, jo illatt stb. En Amerikaban es Kanadaban laktam.
2015. febr. 27. 19:52
 7/13 anonim ***** válasza:
Igazából ahogy te érzed. Nálunk dolgozunk, egész nap itthon se vagyunk, csak este, elég a heti 1x.
2015. febr. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
En is dolgozom. Na mindegy, mi se vagyunk itthon csak estere. N mi degy. Koszi a valaszokat:)
2015. febr. 27. 21:12
 9/13 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy a kényszeresek ide jártak lepontozni :-)

Kedves örömötökre váljon!

2015. márc. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Szokás kérdése. Amíg nem ez a napod meghatározó része és fontossági sorrendben nem ez az első, nincs ezzel semmi probléma. Aki pedig olyan lakásban lakik ahol elég hetente felsöpörni/felmosni azt nagyon irigylem és szívesen odaköltöznék. Pesten is és vidéken is akkora a por, hogy szemmel meglátszik a fekete bútorokon 1-2 nap alatt. Tehát lenne mit törölgetni, akár naponta is. Az más kérdés, hogy van-e rá idő. Ha pedig valaki feleslegesnek tartja akkor az még nem találkozott porallergiással!
2015. márc. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!