Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Eldugult lefolyóban megállt a...

Eldugult lefolyóban megállt a lefolyótisztítós víz, most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tehát a konyhai lefolyó totál eldugult.Kimeregettem belőle teljesen a vizet, aztán ahogy kell, Mr Muscle lefolyótisztító granulátum felét beleszórtam a lefolyóba és öntöttem rá 1l forrásban lévő vizet.Állítólag az megszünteti azonnal a dugulást.Egy frászt!Semmit nem ért.Most ott áll benne a maró hatású víz és eszében sincs lefolyni.Most mit csináljak? Én nem szedem szét a lefolyót, azt sem tudom hogy kell.

Arra vagyok kíváncsi, ki merjem-e meregetni a mosogatóból azt a vizet valahogy? Vagy nagyon veszélyes?Ne nyúljak hozzá? Persze gumikesztyűben, valami edénnyel kimeregetem .

Amúgy mennyi idő alatt kellene annak a szernek hatni?Tényleg azonnal, vagy várjak még hátha kidugítja?


2015. máj. 3. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Wc pumpával noszogasd kicsit.
2015. máj. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már pumpáltam, mielőtt a lefolyótisztítót beleöntöttem, az sem hatott neki.Az van a szer flakonjára írva, hogy használata után már nem szabad pumpálni.Gondolom, hogy vegyszeres vizet ne fröcskölje szét.
2015. máj. 3. 12:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Most pumpáld...
2015. máj. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Szódabikarbónát szórjál bele egy zacskóval a lefolyóba aztán forral fel néhány deci ecetet és öntsd bele.Persze előtte szedd ki belőle a vizet.
2015. máj. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi, még akkor ezt is megpróbálom.
2015. máj. 3. 12:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha "szerencséd van" még bele is köt a szifonba a vegyszer.
2015. máj. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most néztem meg és látom, közben kidugult, lement a víz,Hála Istennek! :)Csak idő kellett neki.Azért köszi a válaszokat, tanácsokat.Azt az ecetes szódabikabónásat majd legközelebb kipróbálom.
2015. máj. 3. 12:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Most még lement, de egy idő után megint nem fog.

A legcélravezetőbb a szifon szétszedése, meg fogsz döbbenni, mi van benne...

Nem bonyolult, nekem műanyag szifonom van, már párszor szétszedtem. Esetleg előtte készíts egy fotót, hogy visszaszerelésnél lásd, mit hová kell dugni.

2015. máj. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!