Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosásnál a tornadresszem...

Mosásnál a tornadresszem nagyon engedi a színét, akkor is ha csak picit van bevízezve, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Még 3 éve vettem a Tescoba egy sötétkék rövid ujjú tornadresszt. Eddig nem hordtam csak a szekrény alján pihent mert volt más dresszem, de pár napja takarításnál a kezembe került és tegnap délután abban tornáztam itthon. Torna után elmentem ki kocogni és felvettem a dresszemre egy szűkebb fehér pólót és egy cicanadrágot, nagyon beleizzadtam amikor hazaértem a dresszem kb át volt ázva, már a pólómon is lehetett látni mert mivel kicsit hűvösebb volt így egy vékonyabb melegítő felsőt is vettem még fel. Amikor levetkőztem akkor teljesen látszódott a pólómon a dressz színe főleg belül de át is ütött, ilyen szürkés kék színe van nagyon csúnya. Nagy nehezen kibírtam mosni de a színe így is tovább engedett a pólóból és még jobban be ivódott. Apám mondta hogy majd délután ha végez munkába akkor hoz bentről fehérítőt kér a takarítóktól és azzal kifehérítjük szépen, de a dressz nekem nagyon kényelmes, megszerettem mert feszül rajtam és jól összetart mivel picit lóg a bőröm és könnyebb így tornázni, meg én lány létemre világ életemben tornadresszbe tornáztam tesin is mert én szeretem. Van másik dresszem a régi de már eléggé le lett harcolva. Nem tudom mit kezdhetnék a dresszemmel. Csak kézzel mosom fürdőkádban mosógépbe így már nem merem betenni.
2015. máj. 4. 13:09
 1/2 anonim ***** válasza:
47%

Mosd ki többször, amíg nagyon engedi a színét.

Ha utána is megfogja a ruhákat felhúzva, akkor hibás és kuka.

2015. máj. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Áztasd le ecetes vízben (1 liter vízre 1 dl 20-25%-os ecetsav) legalább egy éjszakára.

Ugyanis az ecet rögzíti a szineket (ezért használjüak a textilüzemekben is erre a célra), és utána nem vagy alig fogja ereszteni a szinét.


Egy textilmérnök

2015. máj. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!