Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel fertőtlenítsem ki a...

Mivel fertőtlenítsem ki a kórházi ruhákat?

Figyelt kérdés
Eddig úgy csináltam, hogy mosóporhoz zöld színű domestost tettem, és öblítőt. Betettem hozzá a fehér trikót, ami alattam volt és a fehér zoknit. Az első alkalom után nem volt semmi bajuk, bár a trikón észrevettem hogy kicsit sárgás lett, de az nem annyira érdekel, az már úgyis régi. Ma is kimostam őket, és bár a kórházi ruha nem lett sárga, mégis látok benne valami sárgásat, érdekes módon a többiek nem látják. Ezentúl nem fogom domestossal mosni, utána néztem, tényleg besárgulhat tőle. A hypoval mosom, akkor lehet baja a ruhának? Tudtok erre valamit ajánlani? 60 fokon mosom őket.

2015. máj. 15. 17:59
1 2
 1/15 hell-ikon ***** válasza:
77%

A hypó ugyanaz, mint a zöld domestos csak töményebb, meg büdösebb.


Én még ugyan nem próbáltam a Domestosnak van kimondottan Fehérítő változata, fehér flakonban. Feltételezem ez is olyasmi lehet, mint a hypó illetve többi Domestos termék a hatóanyagát tekintve... de az is lehet, hogy nem, neten keress rá, hátha találsz biztonsági adatlapot hozzá, ami tartalmazza a hatóanyagot.

2015. máj. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
olvastam forumokon, és valaki írta hogy a fehér domestostól sárgult be a ruhája. Most nem tudom mit csináljak, muszáj kifertőtleníteni.
2015. máj. 15. 18:09
 3/15 hell-ikon ***** válasza:
70%

Akkor esetleg még ezzel is lehet próbálkozni:


[link]

2015. máj. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
6%
Mégis mi lehet az a nagy fertőzés ,amit a kórházból haza vihettél ? Talán be sem kellett volna feküdni az ágyba,és most nem lenne ilyen hatalmas gondod .
2015. máj. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%
Ápolónő vagy, vagy mit értesz kórházi ruhákon? Ha igen, azok a cuccok pamutvászonból vannak, szerintem nyugodtan kimoshatod őket 90%-on. Az tökéletesen fertőtlenít, gyakorlatilag pasztőrözi a ruhát.
2015. máj. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
Nekem a clorox és a fehér domestos vált be, ezek fehérítenek, de nem sárgítanak. Viszont mindkettő fertőtlenít is.
2015. máj. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
ha átvasalod vasalóval, az maxon 130 fokos és fertőtleníti. sok más nincsen.
2015. máj. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
teafaolaj pár csepp és már ki is van fertötlenitve.
2015. máj. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

jesszus, nem feküdtem be az ágyba édes jó istenem. Most van az első gyakorlatunk.... Vagyis a második mert az első a házi gondozás volt, de oda nem kellettek ilyesmik.

Nem tudom voltál-e már krónikus osztályon, de látszik h nem sokat tudsz ezekről.

A többieknek meg köszönöm. Hát az első nap elmondták hogy nem érdemes 90 fokon mosni mert összemegy, inkább domestost meg ilyeneket használjunk. Egyébként az illata nagyon jó, érezhető rajta, hogy fertőtlenített. Eddig senki se látta sárgának én is csak egy nagyon kicsit, de lehet velem van a baj.

2015. máj. 15. 19:51
 10/15 mtke ***** válasza:
Mi hentesek vagyunk a párom overalja fehér hétvégére eléggé véres lesz hipo clorid tablettát teszek a dobba plussz mosópor öblítő 90 fok hófehér lesz
2015. máj. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!