Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosás-száradás után undorító...

Mosás-száradás után undorító szagúak lesznek a ruháim. Kb. lábszag szagúak. Undorító tényleg. Mitől lehet vajon?

Figyelt kérdés

szellőztetek rendesen, jó illatú az öblítőm, hagyom rendesen kiszáradni a cuccaimat. Az igazán rettenetesen intenzív szaga a farmerjaimnak meg a pulcsiknak szokott lenni, de a többi sem 100-as... Nagyon gáz.

Albiban lakom egyébként, nem rég költöztem oda, de amióta rájöttem szörnyen érzem magam ha mosásra gondolok... Volt már nem egyszer-nem kétszer, hogy a szárítóról leszedett tiszta ruhát raktam vissza azonnal a mosásba...


2015. jún. 7. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát pedig nekem ilyen csak akkor volt, ha véletlen bennefelejtettem a gépben a ruhákat és álltak ott vizesen, és ilyen nagyon büdös, poshadt szaguk lett. Mindig rögtön kiteregetsz?
2015. jún. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ki kell tisztitani néha a mosogépet. A sok benne rohado trutyi bizony büdös.
2015. jún. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ki szoktam törölgetni a mosógépet minden mosás előtt, és sosem hagyom benne a gépben a ruhákat...Mindent úgy csinálok szerintem ahogy normális, és fujjj...
2015. jún. 7. 21:42
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem akkor volt ilyen, ha olcsóbb géllel mostam, abból is keveset tettem. Ezekből egy kicsit több kell, különben büdös a ruha. Mióta porral mosok, nincs ilyen gondom.
2015. jún. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hamar megszáradnak a ruhák? Ha délelőtt mosol, este már szárazak?
2015. jún. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem elég kitörölgetni a mosógépet, mert csak a mosódobhoz férsz hozzá. Indítsd el mondjuk 90 fokon, üresen, pl ecettel, vagy valamilyen fertőtlenítőszerrel. Így mosás közben mindenhová elér, ahová a koszos víz is.


Teregetéssel is lehetnek gondok, esetleg túl sűrűn pakolsz a szárítóra és nem szellőzik, nem távozik időben a kicsapódó pára a ruhák közül.


Ilyenkor nyáron azokat a ruhákat, amiknek nem árt az erős napfény, kiteheted a napra száradni. Én még nem próbáltam, de hallottam, hogy télen, a vizes ruhát egy rövid időre kiteszik megfagyni, és bent utána valamiért gyorsabban szárad.


Megpróbálkozhatsz mosószer és öblítőváltással is.


Én kezdetnek a mosógépet "főzném" át.

2015. jún. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Átmeneti megoldás lehet, ha mosás előtt ecetes mosást végzel.

Az többnyire semlegesíti a szagokat, de néhány mosás után újra érezni fogod.


Nem teszel túl sok ruhát a gépbe? Ha igen a válasz, akkor szellősebben rakd, úgy jobban át tudja forgatni a gép.

2015. jún. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszönöm nagyon a tanácsokat! Erről az ecetes mosásról még nem hallottam sosem, de most akkor ki is próbálom, hátha jót tesz majd.

Teregetni úgy szoktam, hogy ha vastagabb ruha van, pl. pulcsi vagy farmer, akkor a ruhaszárítón mindig kihagyok egy sort, hogy ne érjenek egymáshoz.

Egy kicsit kevesebb ruhával is megpróbálkozom, bár azért figyelek általában arra, hogy legyen egy kevés hely még a mosógépben, de lehet nem hagyok eleget.

A napra sajna mostnem tudom kirakni a ruhákat, mert panelban lakom. Otthon ilyen időben már kint száradtak a udvaron, azt szerettem nagyon.

2015. jún. 12. 13:33
 9/10 anonim ***** válasza:
há de gyerekek :D az első öblítés után kijön a fertőtlenítőszer a mosógépből nem? meg centrízés a semmivel? az nem árt?
2015. jún. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha ecetet használ fertőtlenítésre, akkor nem gond ha nem jön ki, hisz van aki azt használ öblítő helyett, ha mást akkor pedig fehér ruhákat kell utána betenni, hogy ne szedje ki a színét. De olyan híg formában amúgy sem alószínű hogy károsítaná a ruhákat.

Az üres centrizés sem árt, mivel nem rendszeresen csinálja. Pl az új mosógépeket is célszerű elindítani egy üres járaton.

2015. jún. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!