Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kényes anyagú női pólókat...

Kényes anyagú női pólókat hogyan lehet a legideálisabban kimosni? Értem én ezalatt, hogy géppel vagy inkább kézzel?

Figyelt kérdés
Jónéhány kényes anyagú pólóm van, amiket nagyon-nagyon szeretek, de nem tudom, hogyan moshatnám ki a legjobban, úgy hogy az számára a legjobb legyen. A mosógéptől félek, hogy "agyonra mossa" + a mosógépemen van a centrifuga is, próbáltam vele egy régi pólót, hogy csak centrifugálom vele, állítólag a program kíméletesen centrifugál, de nekem annyira erősnek tűnt mégis, hogy nem merem a pólóimat belerakni. Viszont, ha kézzel mosom, akkor hogyan szárítsam? Szárítógépem nincs, de a vizet csak el kell belőle távolítani. Kicsavarom óvatosan, de azt sem szeretem, mert mindig félek, hogy agyonra gyűrődik, és hogy véletlenül kinyúlik. De ugye persze, muszáj valahogy kicsavarni, mert csuromvizesen nem száríthatom, nem beszélve arról, hogy napokig száradna. Tippek? Ötletek? Nagyon szépen köszönök minden választ előre is! Okoskodók, beszólogatók kíméljenek!
2010. márc. 4. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Én kézzel mosom az ilyesmit, utána csak centrifugára teszem be a mosógépbe, amit lejjebb állítok 400-as fordulatszámra. Automata mosógépet lehet csak centrifugaként is használni, a mostaniakon már a fordulatszámot is te választod meg. Minél alacsonyabbra teszed, annál gyengébben centrifugáz.
2010. márc. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én a kényes ruhákat kézzel mosom és van egy kis centrifugám, azzal centrifugázok. de szerintem mosógépben is lehet, nagyon alacsony fordulatszámon, 1 percig.nekem még sosem sérült meg semmim. vagy ahogy még régen csinálták, fogod a pólót, belecsavarod egy törülközőbe finoman, majd kézzel megpörgeted. nem lesz tökéletesen víztelen, de legalább nem csöpög.
2010. márc. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Áttanulmányozom a mosógépem papírjait, mert végülis még ismerkednem kell vele, mert új..:)

De a törölközős tippet is megfogadom...

2010. márc. 4. 17:45
 4/5 anonim ***** válasza:
én is kézzel mosom az ilyesmit, vagy a mosógép gyapjú programján, ami nagyon kíméletes és a centrit kihagyom. kézzel óvatosan kinyomkodom a nagyja vizet (nem csavarom) aztán a szárítóra fektetem, alá a földre egy félbehajtott törülköző, hogy a padló se ázzon fel a lecsöpögő víztől. aztán ha nem 1-2 nap múlva kell a póló, hanem már estére, akkor előveszem a hajszárítót.:)
2010. márc. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha kézzel mosod, akkor mosás után terítsd rá egy nagy törölközőre, lazán tekerd fel és kicsit nyomkodd meg a "csomagot", akkor nem csöpögni.
2010. márc. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!