Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ki szállítja el Magyarországon...

Ki szállítja el Magyarországon a valódi szemetet a háztartásokból?

Figyelt kérdés

Felénk, egy isten háta mögötti faluban, a hulladékszállító alig visz el valamit, mégis kötelező havonta több ezer forintot fizetni ezért.


Amit tudok, elviszek a közeli szelektív kukákba. (papír, üveg, műanyag flakon)

Ezen felül alig keletkezik olyan hulladék, ami a szolgáltató szerint is hulladék.


Van viszont egy csomó festékes csöbör, rakás hamu, száraz gaz, száraz falevél és más száraz kerti hulladék (amit égetni ugye tilos). Időnként kitörik 1-1 ablak, annak az üvegtörmeléke.

Szóval főleg ezek vannak, amik már évek óta gyűlnek és útban vannak. De se a kukaürítéskor, se a lomtalanításkor nem viszik el.


Közelben semmiféle szeméttelep nincs, ahova eltalicskázhatnám, autóm sincs, hogy messzebbre vigyem.


Akkor ilyenkor mit lehet tenni, hogy környezetbarát módon megszabaduljak tőle?


Van olyan szolgáltató, aki kijön és elszállítja?


Úgy tudom a sitt elszállításához lehet konténert rendelni. Ilyesmi van az általam említett hulladékokra is?


(Ui: Ti mit csináltok a kukába nem helyezhető hulladékkal?)



2015. aug. 11. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Aki ezért pénzt szed be tőled ,annak kötelessége is elszálítania szemetet .Mindent rakj a kukába ,ha nem fér bele darabolt kisebbre .
2015. aug. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kommunális hulladékba nem fér bele a festékes csöbör, üvegtörmelék... ezeket elkülönítve kell kezelni.

Nem köteles elszállítani a kommunális hulladékra szerződött szolgáltató.

[link]


A hamu, gaz, falevél pedig komposztálva eltüntethető.

2015. aug. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"hulladékudvar"

Legalább most már tudom , hogy van ilyen. De basszus, a hozzánk legközelebbi légvonalban 65 km-re van!

Ráadásul ahogy látom oda kell vinni, nem jönnek ki a szemétért.

Ez akkor nekünk nem megoldás.


Aki még tud valami mást, más intézményt, örülnék, ha megírná. köszi!

2015. aug. 11. 13:57
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha Neked probléma, talán másnak is. Menj be az önkormányzathoz, hátha ott csinálnak valamit.

Esetleg, ha többen mennétek vagy fogjatok össze, valahogy csak el lehet szállítani.

2015. aug. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt az önkormányztnál kell megtárgyalnod. Ott kérj felvilágosítást.
2015. aug. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én mindent belerakok a kukába, nem foglalkozok vele hogy bele lehet vagy sem.

nyilván a szelektív dolgokat elviszem a gyűjtőbe.

de pl lakás felújítás alatt irgalmatlan mennyiségű hulladék keletkezett, sitt, építés hulladékok, minden féle szemét.

fogtam és apránként bele raktam a kukába.

3 hónap alatt elhordta a kukás a több köbméter szemetet.

amúgy hidd el, ez a környezet barát megszabadulás is csak akkor működik ha te magad viszed el egy hulladék udvarba, természetes nem egyben hanem KÜLÖN VÁLOGATVA.

ha rendelsz konténert akkor azt úgy ahogy van egyben viszik a szeméttelepre.

szóval tök mind1 hogy amiért fizetsz azzal viszik ugyan oda mintha külön plusz fizetnél legalább 20 ezret érte.

én úgy szoktam hogy az aljára rakom az ilyen vegyes szemetet, a tetejére meg a háztartásit, és akkor nem szólnak érte.

2015. aug. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bedobálnám apránként. Megnézi a kukás mi van a szemetesdbe? Zacskózd be a többi közé és kész.
2015. aug. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is simán dobom a kukába. A tetejére háztartási hulladékos zsákot teszek és viszont látásra, sose szólt érte senki. Sőt ha jó fej az autón lévő dolgozó zsákolva mehet a maradék is.

Tavaly volt hogy udvar nagytakarítást csináltam, szedtem össze, dobtam ki mindent. Amíg fért a kukába ment abba, a többi sittes zsákba. Amikor jött a kukásautó kimentem szóltam hogy lenne még 4 zsák, bedobják-e gond nélkül mondták hogy persze vigyem. Amikor látta hogy nehéz is be is jött segíteni kivinni. :)

2015. aug. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!