Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosogatótabletta házilag?

Mosogatótabletta házilag?

Figyelt kérdés

Aki próbált már otthon készítetni és használni mosogatógépben házilag gyártott tablettát megírná a tapasztalatait ill. a receptet? Elég tiszták lettek a poharak pl? Öblítőt gondolom nem kell használni mellé, vagy igen?

Szeretném kissé vegyszermentesebbé tenni a háztartásomat, emiatt gondolkodok rajta.



#vegyszermentesség #ÖKO #Modogatótabletta
2015. aug. 14. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

100 g szódabikarbóna

50 g só

12 g borkősav (használhat citromsavat is)

1/4 pohár víz



Ezt próbáltam,de a boltival sokkal-sokkal elégedettebb voltam.

2015. aug. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Mi próbálkoztunk többféle recepttel is, de egyik sem vált be. A bolti tabletta/por sokkal szebben tisztít.
2015. aug. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Én éppen tegnap váltottam erre:


1 teáskanál szódabikarbóna

2 teáskanál citromsav

Az öblítő rekeszét felöntöttem ecettel. Gyönyörűen elmosogatott. Eco programot használtam. Se folt, se ételmaradék. Nekem bevált.

2015. aug. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy a szódabikarbóna/citromsav aránya miatt nem volt jó. Amiket mi próbáltunk, sokkal kevesebb citromsavval voltak.
2015. aug. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi kb. 4 év alatt kipróbáltunk vagy 15-20 félét mindig módosítgatva, de alig vártuk, hogy visszaszokhassunk a boltira. Hosszú távon kinyírt mindent a citromsav-szóda-perkarbonát-bórax-ez-az, enzimek nélkül szinte lehetetlen _hosszú távon_ tisztán tartani az edényeket, egyebeket. És nálunk a mosogatógép is megsínylette az ecetezést, szétcseszte a tömítéseket, a vízlágyító gyanta sem köszönte meg (csere volt), és kb. 1 hónapnyi végre-bolti-mosogatószerezés után mondhattuk azt, hogy végre-valahára lerakódásmentes a gép, talán tiszta. Ebben volt heti 1 mosogatógéptisztítós 70 fokos program. Szóval ha régi, amúgy is csereérett a mosogatógéped, akkor próbáld ki. Ha spórolni szeretnél vele, akkor feleslegesen kínlódsz vele, mert nem fogsz mai árak mellett. És azzal számolj, hogy a rövid programokat elfelejtheted. Több víz, több áram= baromira nem környezetbarát.
2016. szept. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azóta letettem teljesen ròla. Igazság szerint egyik házi recept sem volt annyira meggyôzô, hogy kipròbáljam.

Egy DM-es öko tablettàt használok, meg vagyok vele elégedve, 1100Ft 30db.

Mindenkinek köszönöm a válaszokat így utòlag is a zöld kezek is mentek:)

2016. szept. 10. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!