Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mitől foltos az üvegfedő...

Mitől foltos az üvegfedő mosogatás után?

Figyelt kérdés

Mindig tele van foltokkal a kisfazék és a serpenyőm üvegfedője mosogatás után. Nemcsak száradás után, hanem már vizesen is látszik hogy valami nem stimmel, mintha valami réteg lenne rajta.

Meg lehet valahogy előzni?


Leöblítem utána hideg vízben is, próbáltam már konyharuhával meg konyhai törlővel is áttörölni. Annyi félét próbáltam már, nem tudom mit lehetne tenni, nagyon ronda.


Valakinek bevált valami?



2015. okt. 1. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg ecettel. Ha az nem viszi le, akkor nem a víztől van.
2015. okt. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez vagy az un. üveg korrozio, vagy a vizkö

Az elsö esetben nem tudsz tenni semmit, mert ez maga az üveg tulajdonsaga, az utolso esetben van megoldas. Langyos vizbe tegyel jo forman ecet esszenciat es tedd bele a fedöt. Varjal 2-3 orat, az ecet feloldja a vizkövet.

Ird meg, hogy mire jutottal!

2015. okt. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ecet nélkül nem lehet?

Mivel nem használom semmihez, nem tartok itthon. Ugyanis nagyon fojtogat és nem vagyok jól tőle.


100%-os citromlé helyettesítheti?

2015. okt. 2. 06:43
 4/4 TappancsMancs ***** válasza:
Citromlé is jó, a vízkőoldókban ha elolvassuk felénél ecetsav felénél citromsav a hatóanyag. Házilag ecettel vagy citromsavval szokták. ;)
2015. okt. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!