Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kerámia tűzhelyről az odaégett...

Kerámia tűzhelyről az odaégett tejet hogy tudom letakarítani?

Figyelt kérdés
Már súroltam mindennel, nagyja lejött, de még maradt pár folt ami nagyon makacs. most beáztattam ecetbe, hátha....
2015. okt. 10. 16:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Elvileg súrolni sem szabadna, mert meglátszik rajta. Valahol olvastam, hogy fél citrommal kell "súrolni". Fogalmam sincs, hogy hatásos-e.

Nekem is az van, de soha nem súrolom. A mosogatószivaccsal teszek rá egy kis vizet és mosogatószert, majd hagyom állni, ameddig fel nem oldja.

2015. okt. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt már próbáltam, a legelején, de mint halottnak a csók... sajna kifutott a tej és mire odakaptam már két helyen a tűzhelyre is kiment :(
2015. okt. 10. 16:53
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez ismerős helyzet. Nekem is voltak ilyen odaégett foltjaim. Hideg zsíroldóval nekem feljött, de egy darabig rajta kell hagyni, amíg feloldja.
2015. okt. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi, van is itthon hideg zsíroldóm, azzal is megpróbálom akkor.
2015. okt. 10. 17:31
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem jött le azzal sem, pedig órákig hagytam ázni benne... :(
2015. okt. 11. 16:55
 6/10 anonim ***** válasza:
Max próbáld még meg azt, h felmelegíted langyosra azt a lapot, amelyik tisztításra vár, és egy félbevágott citrommal végigkened pár perc alatt. Nem tudom, hogy égett foltot is lehoz-e ez a módszer, a zsírosat biztos. Hátha.. :)
2015. okt. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi holnap megpróbálom a citrommal.
2015. okt. 11. 22:29
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet kapni kimondottan kerámia főzőlapok tisztítására kifejlesztett pengét, amivel az odakokszolódott dolgokat karcolásmentesen és kíméletesen le lehet vakarni. A szénnek sajnos nincs oldószere, ami szénné égett a főzőlapon, azt nem lehet feloldani semmivel!

[link]

2015. okt. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Van speciális, "tűzhelytisztító" spray, ami pont leszedi az odaégett (szenes) dolgokat is, csak nem tudom, hogy a kerámialapot nem-e kezdi ki.

(SzVSz nem szabadna neki, legfeljebb sokadszori használatra mattíthatja - de ennek utána kell járni.)


[link]

2015. okt. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Egyszerű. Szódabikarbónát keverj össze pici vízzel hogy kenhető állagú legyen picit hígabbra.. és kend be vele hagyd rajta akár egy fél napot is ..aztán könnyen letörölheted nedves ruhával. Én a villanytűzhely üveg lapját , de a gaztűzhely zománcos lapját is így tisztítom. Bevált. A mikrót pedig úgy , hogy egy citromot ketté vágok és kb 5 percre beindítom. Ha makacsabb a szennyeződés több percre. Aztán csak simán egy törlö ruhával kitörlöm.
2016. ápr. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!