Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik gazdaságosabb? Mosópor...

Melyik gazdaságosabb? Mosópor vagy mosógél?

Figyelt kérdés
2016. febr. 4. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Körülbelül ugyanannyi kell mindegyikből. A gél annyival jobb, hogy a fekete ruhákon sem hagy foltot, ezért ahhoz nem kell külön mosószert venni (ezen biztos felhördülnek páran, de én ugyanazt használom a színesekhez, a feketékhez és a fehérekhez)

Mostanában viszont kezdek átállni a környezet kímélőbb háztartás vezetésre, jelenleg házi készítésű mosógélt használok, kb 80-100 Ft-ra jön ki egy liter, és ecettel öblítek. Nem lesz ecetszagú a ruha, csak sima tisztaság illata van. Nehéz megszokni az öblítő után, de az ekcémám eltűnőben van, Úgyhogy ez valamelyest kárpótol. Nem beszélve arra, hogy több ezer forintot megspóroltam.

2016. febr. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első, hogyan, miből készíted a mosógéledet? Szívesen használnék én is ilyesmit.

Szerintem is jobb a gél, nem nagyon tudod "túladagolni", nem marad vissza belőle az adagolóban, mert be tudod tenni a ruhák közé a kis tartójával. Egy időben használtam mosódiót, elsősorban olyan dolgokhoz, amiket inkább felfrissítés céljából mos az ember, kevésbé piszkosak (finom fehérnemű, női blúzok, ágynemű, törülköző), mert nagyon kellemes tapintású, puha lesz tőle a ruha öblítő nélkül is, meg persze környezetbarát.

2016. febr. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A mosogélt mosószappanból és mosószódából készítem.

3 liter vízhez hozzá adok 100-150 gramm mosószappan reszeléket, és addig melegítem, amíg fel nem oldódik. Utána hozzá adok 2 ek mosószódát, és botmixerrel összedolgozom az egészet. Kiürült 3 literes mosószeres flakonba töltöm, és mosásonként 60-100 ml-t használok belőle.

Makacs foltokat persze nem fog kiszedni, azoknak kell az előkezelés, de sima hétköznapi ruhákhoz, ágyneműkhöz teljesen jó.

Kevés fehér ruhám van, Úgyhogy erről nem tudok érdemben nyilatkozni, de állítólag ajánlott egy kevés nátrium-perkarbonátot adni hozzá, hogy ne szürküljenek be.

2016. febr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja és miután kihűlt a gél, előfordulhat hogy nagyon besűrűsödik (ez szappan függő), úgyhogy érdemes akkora flakonba tölteni, hogy a későbbiekben még tudj hozzáadni egy kis vizet. Csak össze kell rázni vele.

Nem kell megijedni, ha a mosógépben nem habzik annyira, mint a bolti nosószerek, attól még hatékony, nem kell többet rakni egy mosáshoz. :)

2016. febr. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Köszönöm!
2016. febr. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Én mindkettőt szeretem. A Bonux 3 az 1-bennek jó illatú mosószerei vannak. A mosópor nekem soha nem hagy foltot. Öblítőt sem muszáj használni hozzá. Ár-érték arányban a legjobb mosószer.
2016. márc. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!