Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Házi asszonyok, hogyan,...

Házi asszonyok, hogyan, mivel, mikor takarítotok?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, hogy Ti mivel takarítotok, hogyan és 1 héten hányszor? Én rend és tisztaságmániás vagyok, a kellemes illat nekem a Domestos illata :D
2016. febr. 18. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Nagytakarítás egy héten egyszer van.

Konyhában minden főzés után letörlöm a pultot, a tűzhelyet. Minden mosogatás után szárazra törlöm a mosogatót.

Minden fürdés után szárazra törlöm a kádat körbe és a csapokat, hogy ne legyen vízköves. A mosdókagylót és a csapot is körbetörlöm, ha vizes lesz kézmosáskor.

Rendszeresen elhúzom a bútorokat is és mögöttük is takarítok.

Ablakot minden héten áttörlöm, hogy ne legyen pl. vízcseppes, ha ráesik az eső.

Szekrények tetejét is minden héten letörlöm.

A fürdőben, wc-ben a Frosch ecetes tisztítóját használom. Másik termékek nekem nagyon büdösek és ráadásul nem is túl hatékonyak.

Domestos törlőkendővel törlöm a kívülről a wc csészét és az ülőkét.

Domestosos vízzel mosok fel a wc-ben, fürdőben. Máshol csak mosogatószert teszek a vízbe, úgy vettem észre, hogy ettől lesz legkevésbé csíkos a padló.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe. :)

2016. febr. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rokonlelkek vagyunk :-)
2016. febr. 18. 16:14
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

De jó! :)

Sokan mondják, hogy tisztaságmániás vagyok. De szerintem ez az alap. Ennél többet is takarítanék szívem szerint, ha többet lehetnék itthon :)

2016. febr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

Pont a héten írtam valahova,úgyhogy bemásolom ha nem baj:


"Mindennap megy a földszinten egy kört a robotporszívó

2-3 naponta felrakom az emeletre

az alagsorba akkor, ha épp aktuális, ez változó.

2-3 naponta megy a felmosórobot egy kört a nagyszoba-étkező-konyha körben, heti 1-2 az előszobába és az emeletre is ráeresztem.


2-3 naponta megy a mosogatógép is.


mosni hétvégén szoktam csak, mert hétköznap mindig káosz lesz belőle, ha nem tudok időben elpakolni. Vagy úgy szoktam, hogy péntek mire hazaérek, addigra végezzen a mosógép (ugye programozható) + utána szárítógép. 2 adagot mosok általában, ritkábban hármat.


Pénteken munka után wc+fürdő+mosdó takarítás+portörlés kb. fél-1 óra.


Alapvetően nagyon ügyelünk arra,hogy midnent a helyére tegyünk, ne hagyjunk koszosan semmit, pl.amíg főzünk addig a munkalapot is gyorsan letakarítjuk, stb., fürdés után leöblítjük a kádat, fogmosás után a csapot, stb.... így sokkal kevesebbet kell takarítani később!"


Fürdő, wc, konyha, üvegfelületek: Lidl saját márkás tisztítószer

Ruhák: Lidl mosógél, Lenor öblítő

Mosogatógép: valamilyen noname tabletta

2016. febr. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
40%

Ha a Domestosz az hipó szag, azzal nagyon vigyázni kell. Még azután is okozhat gyulladást, hogy már nem érezni a szagát, pl a WC, ből húgyúti gyulladást, ami csak egy átlagosnál érdeklődőbb orvossal derülhet ki.


Meg aztán jobb vigyázni a tisztaságmániával is, igazából élhetetlenné teheti a lakást, ha fontosabbak a tárgyak, mint az emberek, és csak a szent higiéniát szolgáljuk.


Amióta beteg vagyok, csak minimálisat takarítok, más porszívóz, mert nem tudok. Ecettel- szódabikarbónával takarítok, mint mindig. Szerintem is mindent azonnal a legjobb rendbetenni, de nem azon az áron, hogy beszélgetés helyett. Mert ki tudja, holnap még beszélgethetek-e, de a mosogatnivaló holnap is ott lesz.

A baj az, hogy az ecet szagát nem szeretem, mindig valami illóolajat csöpögtetek bele, hogy ne érezzem. Most épp vanilia van benne, de jó az eukaliptusz is, vagy akár a levendula.

A tűzhely üveg tetejére szódabikarbónát szórok, és arra spiccelem az ecetet, hadd pezsegjen, aztán egy kicsit dörgölgetem.

Kb,. hetente szórok egy kis szódabikarbónát a csapba is, ráöntök ecetet, és néhány prc múlva, amikor már nem pezseg, forró vízzel jól leöblítem.

2016. febr. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!