Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Üvegfelület időjárás hatására...

Üvegfelület időjárás hatására elhomályosodik, fehér foltos lesz - mi ez a szennyeződés, és hogyan lehet eltüntetni?

Figyelt kérdés

Régi szélvédő üvegeim vannak, amik 30 évig az udvaron álltak (illetve síküveg és palack is), mindegyiken valamilyen fehér színű matt elszíneződés van. Mi lehet ez a szennyeződés, és hogyan lehet eltávolítani?


Nem egyedi eset, mert pl. az erdőben találtam üvegeket, amiken ugyanilyen szennyeződés van (tehát nem vegyszer miatt van), viszont semmilyen tisztítószerrel nem tudom lemosni.



2016. febr. 29. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy inkább a csapadék savassága a ludas?
2016. febr. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet eltüntetni ill. nem érdemes. Az üvegek tulajdonképpen fémszilikátok és kémiai összetételük függvényében bizonyos alkotórészek kioldódhatnak belőlük az esővíz és az UV besugárzás hatására. Ennek következtében belső szerkezetük is megváltozik, elhomályosodnak stb.
2016. febr. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az UV sugárzás nem lehet (nem sütött oda a Nap).

Én is a csapadékra gondolok, de szerintem valamilyen lerakódás, vagy dörzsölés (szél és por évtizedek alatt), de ezek szerint lehetséges, hogy az esővíz szétmarta az üveget? - Csak mert az üveg elvileg sav és lúgálló...

2016. febr. 29. 18:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon jól látod, amikor azt írod, hogy a szél és por évtizedek alatt. Bepárásodik, rárakódik a por, lecsurog a trutyi. Vagy szárazon hordja a felületére a kvarcszemcséket a szél.

Ugye a homokfúvás néhány másodperc, nagy energiával.

Itt meg a természetes energiákkal megy, de a behatási idő 30 év...

2016. márc. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!