Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Edzőcipő mosása?

Edzőcipő mosása?

Figyelt kérdés
Hogyan kellene kimosni egy edzőcipőt úgy, ha tilos gépben mosni, áztatni mert egyáltalán nem vízálló? Egy edzőcipőről van szó ami már egészen borzalmasan lábszagú és nem bírom, valahogy ki akarom mosni de nem akarnám tönkretenni sem. Ti hogy szoktátok megoldani?

2016. ápr. 14. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem írtad, milyen edzőcipő.

Én mostam már Adidas-t, Nike-t mosógépben 40 fokon, semmi baja nem lett. Hálós, gyöngyvásznas.


Amúgy mi az, hogy nem lehet áztatni, mert nem vízálló? Majd megszárad. Én még radiátorra is tettem, mégis évekig jó volt, nem ment tönkre.


Ha nem mered mosógépben, akkor langyos víz, bele folyékony mosószer, mosogatószivacs, majd tiszta vízzel öblíteni.

2016. ápr. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy párnahuzatba tedd bele, amit lehet gombolni. Úgy nem fogja koptatni forgás közben a gép. Mostam már én is Pumát, Nike-t, semmi baja nem lett. Kímélő programmal mosd, pl. gyapjún, ha nincs a gépen külön "sportcipő" menüpont.
2016. ápr. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem a kopás miatt féltem a dologtól, csak egyrészt futócipőnek van aposztrofálva és nem vízálló (emiatt nem tudom mennyire bírná a ragasztás), másrészről pedig élénken él bennem pár gyerekkori emlék, amikor drága jó édesanyám mosógépben mosott cipőt és utána az elvesztette minden tartását és kicsit "hullámos" lett az anyaga, vagy hogy mondjam...

Egyébként erről a cipőről van szó:

[link]

2016. ápr. 14. 22:04
 4/7 hell-ikon ***** válasza:

:) A legtöbb cipő (hacsak nem bőr vagy műbőr) nem vízálló mégis lehet őket mosni.


Ha 30 fokon mosod akkor a ragasztás sem enged el sehol, az tuti.

Azt meg, hogy deformálódjon úgy tudod megelőzni, hogy miután kiveszed a gépből, még nedvesen kitömöd újságpapírral annyira, hogy azt az alakot vegye fel, amit szeretnél megtartani és így hagyod száradni. Bár van erre valami rendes kellék is, de nem jut eszembe a neve.

2016. ápr. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4.-nek: sámfa :)
2016. ápr. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hell-ikon ***** válasza:
Köszi 5-ös. :) Nekem mindenáron pányva ugrott be, de azt tudom, hogy mi. :)
2016. ápr. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az én futócipőim rendszeresen járnak a mosógépbe persze 40 fokon,de előfordult már hogy elfelejtettem beletenni a párnahuzatba,de semmi baja sem lett.Nyugodt szívvel tedd beteheted te is.
2016. máj. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!