Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Igazi citromlevet lehet az...

Igazi citromlevet lehet az öblítéshez használni az ecethez?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 24. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Hajaj, érti ez a kérdést valaki ??
2016. ápr. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mosáskor a mosógépbe az öblítőrekeszbe ajánlott ecetet önteni, és hogy legyen egy kis illata is a ruhának, javasolják, hogy csöpögtessünk bele egy kis illóolajat, pl. citromolajat. A kérdésem az, hogy az illóolaj helyett használható-e valódi friss citromlé.
2016. ápr. 24. 21:25
 3/5 Gyémántlány válasza:
100%
A citrom levének fehérítő/világosító hatása van, tehát kiszívja a ruhák színét. Az illóolajak ezzel szemben nem, úgyhogy én mindenképpen a recept szerint járnék el a helyedben.
2016. ápr. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem igen, de jóval több kell belőle, mint a illóolajból, és hát a citrom nem olcsó. (Meg környezetterhelő a szállítása, ezért én már csak emiatt sem használnék ilyen célra citromot). Persze ha tudod, hogy nem fog elfogyni és csak megrohadna, az más.
2016. ápr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#1-esvoltam, így már értem a dolgot, bár eleve így kellett volna megfogalmazni a kérdést. Nem ajánlom a citromlevet. Az ecet ugyanis illékony sav és maradéktalanul elpárolog, nem marad nyoma a ruhaneműben. A citromsav viszont nem illékony, ha tehát nem öblítődik ki a ruhából, akkor benne marad, kikristályosodik és okozhat bőrirritációt. A citromsav mellett a citromlében meg egyéb anyagok is vannak, azzal minek összekenni a tiszta ruhát ?
2016. ápr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!