Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kaptam egy ilyen orchideát,...

Kaptam egy ilyen orchideát, hogyan kell gondozni? Miért hullik a levele alul?

Figyelt kérdés

Ez Milyen fajta orchidea?

Naponta hányszor kell locsolni?

Miért kezdett el hullani a levele? :(

Ekkora cserép elég neki? Nem kell át ültetni?



2016. máj. 11. 13:39
 1/5 A kérdező kommentje:
2016. máj. 11. 13:40
 2/5 anonim válasza:
A fajtáját nem tudom. Naponta semmiképp nem kell locsolni. Nekem van és én hetente egszer locsolom. Nekem az volt a titka,hogy nem raktam napos helyre,nem szereti. Én egy világos de nem tűző napos helyre tettem,ott szeret lenni.
2016. máj. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahogy első írta. Kevés víz, és sok (nem tűző nap-) fény.
2016. máj. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A fajta neve Dendrobium.Egy héten egyszer elég locsolni,persze nyáron a nagy melegben többször kell.Szereti a párás levegöt,ha teheted naponta permetezd meg lágyitott vagy esövizzel,a csapviz forralva,lehűtve igy lágyabb vizet kapsz.Arra figyelj,hogy ne álljon a vizben,az alatta lévö tálkábol mindig öntsd ki a felesleges vizet.Sok fényt szeret, tűző napot nem.Nekem ablakban van,ott jól érzi magát.
2016. máj. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez kimaradt:A virágok valószinű azért hullanak mert kevés a fény,ahol eddig volt ott sokkal több fényt kapott.Tedd ablakba,de ne érje tűzö nap.Igy abbamarad a virághullás.
2016. máj. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!