Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért nem mos megfelelően a...

Miért nem mos megfelelően a mosógép?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem tudjátok mitől lehet, hogy nem mossa tisztára a ruhákat a mosógép? Automata, felültöltős és folyékony illetve sima mosóporral is próbáltam mosni.

Ecetet is próbáltam hozzáadni, de semmi változás.


Ugyan olyan piszkosan veszem ki a ruhákat, és kezd kellemetlen lenni.

Szagra ok, de nem hozza ki a foltokat.


Műszálas programot szoktam használni 40 fokon (semmi extra kosz nincs a ruhákon) és semmi haszna neki. Próbáltam már 60 fokon is, de semmi változás.


Bármi tipp/tanács esetleg?



2016. jún. 5. 23:20
 1/9 A kérdező kommentje:

Esetleg arra gondolta még, hogy nem működhet a gép vízmelegítője mert rögtön kivétel után nem érzem, hogy meleg lett volna a ruha.


De kollégista vagyok, több gépet is próbáltam és egyiknél sem éreztem hogy meleg lett volna.:(

2016. jún. 5. 23:22
 2/9 anonim ***** válasza:

Forog a dob?

Mosószer eltűnik a tartójából?

A végén hideg a ruha az ok. Öblítéshez már nem melegít.

Feljebb tekerheted a hőfokot. Mosás program alatt tedd a tenyered a gép oldalára érezni fogod, hogy meleg -e

2016. jún. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ecetet ne adjál hozzá, azzal öblíteni kell, és alapból a sav semlegesíti a lúgot.

Milyen foltok nem jönnek ki? A dezodor és izzadság foltokat jobb előkezelni valami folteltávolítóval, de a deók anyaga sokszor hagy foltot.

Ha a gép oldalán nem érezni a hőfokot, állítsad le mosás közben és nézzél bele, ez is megoldható. Nagyon feltekerve a hőfokot a ruha is tönkremehet. A kijövő víz alapból hidegebb, mert hideggel higítja balesetvédelem miatt, illetve az öblítés a végén amúgy is lehűti a ruhákat.A 30-40 fokot a burkolaton nem nagyon érezni.

2016. jún. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kérdés, milyen foltok? Étel, sár, festék, izzadságtól besárgult?
2016. jún. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Vagy esetleg olyan folt, amit egy előző mosásnál "rögzítettél" az ecettel?


Milyen márkájú mosószert használsz?

2016. jún. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szuper sok válasz jött, köszönöm nézem is sorjában.


A dob biztosan forog, az ok és a mosószer is eltűnik a tartályból.

A hőfokot 60-nál tovább nem merem állítani, mert félek hogy kifőzöm a ruháimat.:(

Általában 40 fokon szoktam mosni azt, ami nem túl piszkos.


Ecet.

Rendben, de több helyen is írták hogy mehet a gépbe:).


Foltok.

Általában dezodor és izzadság foltok, de maradt már benne vér miatta folt is. (Fehér ruhán klasszul látszik.)


Márka.

Több márkát is kipróbáltam már. Sőt a folyékony, hagyományos, mosókapszulás dolgot is próbáltam. Most Tomi mosópor van itthon, de régebben próbáltam drágábbal is.

2016. jún. 8. 09:49
 7/9 hell-ikon ***** válasza:

Lehet rossz programot használsz és / vagy a mosógépet sem ártana átmosatni trisós vízzel. Elindítani egy teljes programot legalább 60 fokon (90 lenne az igazi) ruhák nélkül.


Minden esetben a műszálas programot használod, ha nem is műszálas ruhát mosol? Mert akkor nem ártana másik programra váltani. Pl. pamut. Nálam a műszálas program elég rövid, lehet nálad is ezért maradnak meg a foltok.

2016. jún. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vérfoltos ruhát sosem teszünk be csak úgy a mosógépbe, mindig elő kell kezelni langyos, de inkább hidegebb vízzel kimosva.
2016. jún. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

45 perces a műszálas program, általában azzal szoktam mosni. Más anyagú ruháknál mást használok:).


A trisós víz jó gondolat, megnézem majd mindenképpen, köszönöm!


Vérfolt.

Azután vettem már csak észre hogy ott egy kis vérfolt, miután kivettem a gépből 'kimosva'.

Próbálkozom vele, köszönöm!

2016. jún. 10. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!