Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A zuhanytalcaba jon vissza a...

A zuhanytalcaba jon vissza a viz. Ha a szomszed leengedi a kadjat?

Figyelt kérdés
Tegnaptol nem megy le a viz a zuhanyzoba. Ha a falszomszed leenedi a kadjat akkor nalunk jon vissza a viz. Ha mi pumpaljuk a zuhanyzoba a lefolyot akkor nala tor fel a viz a kadban mosdoban mindenhol. Mit lehet tenni? A fovezetekkel lehet gond? Ha szerelot vagy dugulaselharitot hivunk kb mennyibe kerulne? Alberletbe lakunk. Ma reggel is a szomszed furdott es arra mentem ki hogy bugyog fel a piszkos viz nalunk... Probaltuk kifujni hatha lsikerul valahogyan a dugulast elharitani de a szomszednal jott fel a viz.mennyibekerulhet egy ilyet orvosolni?

2016. jún. 8. 06:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Dugulás van a közös lefolyóban. Nem világos a lakásotok összekötése. Ha magad nem tudod elárítani, hívj szakembert.
2016. jún. 8. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azt en sem tudom pontosan hogy milyen az osszekotes mert nekunk nincs mashol problema csak a zuhanyzoba jon vissza a viz illetve nem folyik le. A szomszednal meg allitolag a wctol kezdve a mosdon keresztul a kadba mindenhol jon vissza ha mi pumlpaljuk. De elvileg neki lefolyik a kadbol ...illetve nalunk jon fel ami neki lefolyik. A lakas tulajaval fogok beszelni mert szolni kell ha barmi van. Csak azert irtam ki a kerdest hogy hatha valaki tud valami okosat mondani pl hogy mennyibe faj egy ilyet elharitani. Koszonom a valaszt :-)
2016. jún. 8. 06:47
 3/15 anonim ***** válasza:
23%
Először beszéljetek közösen a szomszéddal és állapodjatok meg, hogyan is lesz ez fizetve. Legyen ez meg írásban is, tanúkkal igazolva. A duguláselhárítás igazi maffia, gyakorlatilag annyit kérnek amennyit akarnak, méterenként szabják az árat, te az egészből nem látsz semmit csak amennyit az ember elmond (jaj még itt is dugulás, ehhez xy dolog kell, tovább kell menni, még 5 métert feltárni, különleges eszköz kell). Százezer alatt nem lesz az biztos, főleg hogy több lakást érint.
2016. jún. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mennyiiiiiii? Ne mar...azert az eleg sok szerintem. Nehogymar annyi legyen. Hat akkor inkabb leszivargok en a lefolyoba valahogy aztan kiszedem valahogy...
2016. jún. 8. 07:26
 5/15 anonim ***** válasza:

[link]

Egy példa. Odaírnak körülbelüli árakat, aminek a felét sem érted. Rámondja hogy csőkamerázni is kell, odabök még 3-4 speciális tisztítást is, máris megvan a 100 körüli díj.

2016. jún. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Haat koszi azert...de remelem nem lesz annyi...na most elkeseredtem:-(
2016. jún. 8. 07:34
 7/15 anonim ***** válasza:

A strangban van dugulás. Ez egy vastag cső elvileg (110-120mm). Ha ez eldugul, ott komoly gond lehet. A gond az, hogy nehéz behatárolni, hol van a dugulás, egy több emeletes hát esetén. Lehet a ti lakásotok szintjén is, de elképzelhető, hogy emeletekkel lejjebb van valahol.


Legrosszabb esetben falbontás is lehet a dologból.


A szomszéd Wc-je felől kell indulni a feltárással.

Annyit megtehettek ti is, hogy leveszitek a wc-t és egy csőgörénnyel elindultok ott a csőben.

Ha nincs messze a dugulás, akkor sikerrel is járhattok.

2016. jún. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mi lakunk legalul. Elso emelet. Hat remelem nem kell kibontani falat meg ilyesmi. Majd kiderul mi lesz. A szomszed nem foglalkozik a problemaval...nala ugye lemegy a viz ...azaz hozzank at. Koszi a valaszt lehet megprobaljuk a wc gorenyezest...
2016. jún. 8. 11:22
 9/15 anonim ***** válasza:

#8

Bocs, lehet, h nem volt egyértelmű:

a szomszéd wc-je felől kéne menni a görénynek. ha a ti wc-tek nem érintett a tünetekben, akkor az valószínű másik gyűjtőcsőre van kötve, tehát ott hiába csinálnátok bármit is...

2016. jún. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen igen . Mostmar elgondolkoztam es leesett :-) koszi. csak a bibi az hogy ez a draga szomszed nem tul egyuttmukodo.nem tudom mit szolna ... Delutan tudok beszelni a tulajjal es allitolag a kozos kepviselonek kell majd jelezni a problemat. Talan olvatam olyat h a kozos vezeteknel vana ahiba akkor a kozos koltsegbol lehet fedezni...a tulaj regebben meg olyasmit magyarazott ha jol emlekszem hogy a haznak a biztositasa ilyeamire is kiterjed. Nem tudom de koszonom a segitseget ...hatha megoldhato konnyebben es olcsobban. Majd a szerelo megmondja. Mindenesetre ha nem fizetheto a kozosbol remelem a kedves szomszed beszall a koltsegekbe. Koszi a valaszokat
2016. jún. 8. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!