Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A fürdőszobában a krómozott...

A fürdőszobában a krómozott csapokat, csaptelepeket hogyan lehet/szabad szépen és kíméletesen megtisztítani a vízkőtől?

Figyelt kérdés
2016. aug. 19. 08:54
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Citromsavas vízkőoldó.
2016. aug. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Vagy 20 %-os ecet.
2016. aug. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Én minden vízköves dolgot, beleértve a vízforralót 20%-os ecet és szódabikarbóna keverékével tisztítok, és gyönyörûen mûködik. Ne lepõdj meg, hogy pezsegni fog, amikor összekevered. Rögtön öntsd/kend fel a kívánt felületre és hagyd rajta dolgozni. Majd néhány óra elteltével mosd át. Ecetszagú lesz a fürdõszoba, amit az én kis családom ki nem állhat, de hamar ki lehet szelõztetni.

A vízforralóban egy éjszakát hagyom állni ezt a keveréket, és reggelre minden vízkövet felmar, úgy, hogy dörzsölnöm sem kell, csak kilöttyinteni és átöblíteni.

2016. aug. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

3/3 as vagyok. És a legolcsóbb megoldás!

A zseníliás bútorszövetemrõl a gyerek-mancs foltokat is ezzel szoktam fakítani. Sok sikert!

2016. aug. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Azért pezseg bazzki, mert a szódabikarbóna lúg az ecet meg sav. Pont akkor semlegesítik egymást, a vbégeredmény egy gyenge ecet.

Olcsóbb ha 10%ost használsz szódabikarbóna nélkül :)

2016. aug. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9%
Nekem a végeredmény mindig tökéletes evvel a keverékkel. Az lehet, hogy gyengébb ecetet produkál, és persze, hogy olcsóbb szódabikarbóna nélkül, de nem annyira hatékony. Tapasztalataim szerint.
2016. aug. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
BÁRMILYEN fürdőszobai tisztító (én személy szerint a sima Lidl-öset veszem) eltávolítja egy fújás és letörlés után a vízövet. Ugyanezzel a kád, modsó is tisztítható. Igaz, sok helyen van a krómfelületekre külön tisztító is. Hónapokig, nagyon sokáig elég 1-1 flakon. Ha minden héten letörlöd a felületet, akkor egyébként szépen tiszta marad, és nem jut el abba az állapotba, hogy vakarni kell. Heti 10-20 másodpercet igazán megér.
2016. aug. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És ha már vastagon van rajt a vízkő,akkor melyik a legjobb hatásfokú és legkíméletessebb módszer?
2016. aug. 20. 14:03
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Lidlben kapható (nem fujos) Vízkőoldo. Csaptelep van rajta. Olcsó és jó. Szerintem ne szórakozz ecettel meg szódabikarbobaval. Annak értelme nincs.
2016. aug. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
60%
Előzőnek: dehogy nincs értelme, az utóbbi környezetkímélő.
2016. aug. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!