Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Érdemes áttérni a 30 fokos...

Érdemes áttérni a 30 fokos mosásra?

Figyelt kérdés

Új mosógépem van, ami eléggé testreszabható.


A sötét pólókat,farmereket, ingeket ,pulóvereket egybe szoktam mosni.Ezeket mosnám 30 fokon.

Van a sima "napi" program, ami 1 óra 20 perces és választható hozzá 30 fok.



Ezek közé a ruhák közé természetesen, sem zokni, sem fehérnemű, sem ágynemű és hasonló nem kerül.

Ezeket 60 fokon szoktam mosni, meg a törölközőket is.



2016. aug. 26. 08:22
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Én mindent 40 fokon mosok.

Mi az, hogy "napi" program?

Minden nap mosol?

A gyakoriságnak szerintem semmi köze ahhoz, hogy mi kerül az adagba.

És feleslegesnek tartom 1 óra 20 percig járatni a gépet.

Nálam ez a 40 fokos mosás olyan 30-40 perc között van.

Pórbáltam anno 60 meg 95 fokon is mosni, egyrészt volt ami összement, másrészt meg semmivel sem lett tisztább.

Sem a fehérnemű nem lett tisztább, sem a zsíros konyharuhák.

Hipózni nem szoktam, ezután sem fogok.

Attól, hogy átment rajta a mosópor meg többször átmosta a gép fél óra alatt, tiszta lett, ennél tisztább nem lesz másfél óra alatt sem, meg 60 fokon sem, így feleslegesnek tartom pocsékolni a vizet és az áramot.

A szagok (izzadság) 40 fokon is kijönnek, a foktok egy része is.

de ami nem jön ki, az magasabb hőfokon sem fog kijönni.

2016. aug. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%

Sok okos dolgot írt az 1 es.

Talán nem is a mosás ideje,és a viz hőfoka számit,ennél sokkal jobban a mosószer minősége .1 gagyival akár 2 nap is pöröghet a gép,akkor sem lesz tisztább .

2016. aug. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
Köszi. Ehhez képest az okosok, akik persze hozzászólni sem tudnak a témához, lepontoztak, mert ennyi örömük van az életben.
2016. aug. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vannak olyan anyagok, amelyeket 30 fokon szabad mosni,ilyen a kötött pamut anyagok mint a pólók.30 fokos mosásnál érdemes folyékony mosószert használni ,mert a hagyományos mosóporok nem oldódnak fel.
2016. aug. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én csak azt mosom 30C-on, amit szinte csak át kell öblíteni. Színeseket 40 C rövid programon. A fehérneműket, törölközőket, stb. 60 C továbbra is. Próbáltam 40 C-on, szerintem nem lett olyan tiszta, idővel szürkült. Jó minőségű folyékony mosószert használok, a porok nekem sem jöttek be.
2016. aug. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem a kosz miatt vannak a magasabb hőfokú mosási programok (60+ fok), hanem a fertőtlenítés miatt. Ha valaki beteg lesz a családban és ágynak dől, akkor pl. ildomos a törülközőjét, alsóneműjét, pizsamáját és ágyneműhuzatát 90 fokon mosni, hogy a fetőzést okozó mikroorganizmusok biztosabban elpusztuljanak (amit 30-40 fokon nem igazán tesznek meg).


Az általános kosz (por, sár) kimosásához elég a 30 fok is, 40 fokon inkább az olajos, zsíros, grafitos szennyeződéseket, vagy a beleszáradt kajamaradékokat érdemes mosni.

2016. aug. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!