Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen varrógépet vegyek, ha...

Milyen varrógépet vegyek, ha az alábbi dolgokat szeretném vele varrni?

Figyelt kérdés

Van otthon egy lábbalhajtós Csepel varrógépünk, 1-2 éve varrogatok rajta, most már szeretnék több dolgot is varrni, ezért arra gondoltam vennék egy többfunkciós varrógépet, akár használtan.

Azt olvastam, hogy fém alkatrészeset ajánlanlanak a hozzáértők, illetve olyan márkát amihez később kapható alkatrész ha szükséges.

Eddig párnahuzatokat, falvédőt, puffot, függönyt, terítőt ... hasonlókat varrtam. De farsangra jelmezt is varrtam a kislányomnak, ahhoz jól jött volna egy jó kis varrógép.

Az elvárások:

tudjak vele széleket elvarrni, hogy ne rojtolódjon el az anyag

cipzárt lehessen vele varrni

nadrágot felvarrni

vastagabb anyagokat is vigye

csúszós-nyúlós anyagot is lehessen vele varrni

tehát alap dolgokra használnám.

Kinéztem egy Neumann bivaly varrógépet használtan, vélemények?

Mit jelent az, hogy szabadkaros? (ilyen nincs talán ebben a régi gépben, mire lehet használni a szabadkaros gépet?)


2016. aug. 26. 10:03
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezeket ma már minden gép tudja (sőt, annyira butát nem is találsz sehol, ami ennél kevesebbre lenne jó). Ha nagyon vastag anyagokat akarsz varrni, például több réteg bútorszövetet, ahhoz viszont inkbb ipari gép kellene. A cipzárvarráshoz külön talp kell, ezt alkatrészként élből hozzácsomagolják, a csúszós anyagokhoz szintén jár extra alkatrész. A szabadkaros azt jelenti, hogy le lehet venni egy U alakú részt a gépről, így marad egy keskenyebb "kar", amire rá tudsz húzni például egy nadrágszárat, hogy kényelmesen körbevarrhasd.
2016. aug. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!