Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A lakásunk pár hete került...

A lakásunk pár hete került felújításra, új burkolat is került a padlóra. A "mester" sajnos foltosan hagyta itt maga után a járólapot (is). Van valami tippetek (főleg, ha burkoló vagy festő a szakmátok) hogy mivel lehetne megpróbálni még eltávolítani?

Figyelt kérdés
A járólap színe alapvetően bézs, és enyhén fénylik, inkább matt. Gres padlólap. Zalakerámia. A foltok csak alapvetően a rávetődő - akár természetes, akár fényforrás általi - fényben látszanak, mintha elkent foltok lennének, festék? Nem tudom megállapítani. De nagyon illúzió rombolóak, meg kell hagyni. Hisz vadonatújak, minimum tökéletesnek kellene lennie a fényüknek. Súrolószerrel (foly. CIF) és dörzsi szivaccsal sajnos meg sem mozdul. Hígító sem távolította el. Van valami tippetek (főleg, ha burkoló vagy festő a szakmátok) hogy mivel lehetne megpróbálni még eltávolítani? Érintésre nem emelkedik ki a felszínből, tehát nem vastag réteg, erős súrolásra mégsem mozdul. Olyxan, mintha oda freccsent volna valami, amit elkentek, vagy eltöröltek, vagy beleléptek véletlen. K@szi előre is a segítő válaszokat!
2016. szept. 5. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Parom burkolo.

Ha jol remlik egyszer emlitette az ablaktisztitot,hogy attol eltunnek a burkolas nyomai.

De azert megkerdem neked ha addig mas valaszt nem kapsz.

2016. szept. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1. válaszoló.

Az a helyzet, hogy nem hiszem, hogy fugázó anyagról lenne szó. Ugyanis a fugapor ugye könnyen lejön a csempe felületéről, esetleg többször át kell törölni, így lejönne a CIF-fel is. Ez viszont a padlón van és ahogyan írtam, nagyon makacs, meg sem mozdul az erős súrolásra sem. Hogy jobban érthető legyen, itt most nem csak burkolás történt, mivel ott ugye a legesélyesebb a fugázó anyag lenne, hanem utána még glettelt - javított - vagy talán vakolt is falat, de mindenképpen még volt festenivalója is, meg lábazatot tett fel, szóval...Ez egy teljes körű felújítás volt, mivel leromlott állapotú volt a lakás, amikor megvettük, de a végeredmény sajnos mondom, nem tökéletes, mert a vadonatúj járólapot valami olyasmivel "koszolták" össze, ami nem jön le egykönnyen. A falfestékünk az ha minden igaz, mosható...Hígítóval meg sem moccant, így nem lehet kifröccsent zománc festék sem...Nem tudom. Ha a járólapra, gres kifröccsen valami, akkor azt azért az oldószer nehezen kezdi ki, nem?


Megköszönöm, ha megkérdezed a párodat,és bízzunk benne, másnak is lesz ötlete.

2016. szept. 5. 14:29
 3/10 anonim ***** válasza:

Denaturált szesszel érdemes megpróbálni. De ha se hígító se súrolás akkor nem tudom mi mehetett rá.

Még acél gyapjú.


[link]

2016. szept. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Acél gyapjúval ne nyúlj hozzá, mert szétkarcolod a tetejét. Nem lehet, hogy minőségi hibásak véletlen? talán érdemes lenne a vásárlás helyén reklamálni.

Ha a mester kente össze, az csak a ragasztó/fugázó anyag lehet, vagy felsikálta valamivel maga után és azzal karcolta/mattolta be.

2016. szept. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Elso vagyok.

Azt mondta parom,hogy a gress lap beszivja a nedvesseget.ha a burkolas utan volt faljavitas,csiszolas,festes akkor lehet a koszos vizet(festekes) szivta be.ha nem a feluleten van a folt,mert ugye azt azert amiket probaltal levitte volna igy valoszinuleg nem ott van,akkor ez meg egy lehetseges ok.

Raadasul a bezs szin eleg kenyes.

Meg azt tanacsolta,hogy nezesd meg egy burkoloval.

2016. szept. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi Mindenkinek a hozzászólást!


Hát, az nem lenne túl jó hír, ha beszívta volna, de persze van rá esély...mert ez is egy logikus teória. Az eredetileg hibás csempe...nos, nem hiszem, hogy reklamálhatnék, mivel már le van burkolva és nem én vettem át, valamint nem is én ragasztottam fel, ekkor már teljesen felesleges reklamálnom, jómagam fordított esetben, eladóként sem szívesen fizetném vissza valaminek az árát, aminek nem egyértelmű a "meghibásodása", főleg, ha már használták, ergo burkolás előtt kellett volna meglátni rajta, ha hibás. Ez is a burkoló feladata lett volna... :S


Csak sajnos már akkor vettük észre ezeket a hibákat, amikor benne éltünk a lakásban.


Én is gondoltam már rá persze, hogy hívok egy másik burkolót, nézzen rá, a régit ide biztosan nem engedem már be. Tudom, hogy nem könnyű szakma, de ami burkolónk egy szobafestő-mázoló, maradjon a szakmájánál, főleg úgy, hogy a fűtés csöveket is úgy festette le, hogy a hátuljukat, ahol nem érte, ott nem. Először a kezemmel éreztem, aztán mögé hajoltam, amennyire tudtam, majd tükörrel egyértelművé vált a helyzet. Összecsapta az egészet...És még hülyének is néz, hogy nem veszem észre...Csak azt utálom az egészben, hogy egyrészt mi hitelt vettünk fel erre az egészre, hogy 40 évesen végre legyünk egy szép, ízléses otthonunk és úgy megyek a lakásomban csupán 20 napja, hogy egyre másra derülnek ki a hibák. Arról meg már nem is beszélek, hogy a határidőket nem tartotta...

Bocsánat, és tisztelet a kivételnek ebben a szakmában, de belőlem ez most sajnos panaszként kikívánkozott.


Köszi még egyszer Mindenkinek! Ha valakinek van még ötlete, szívesen látom.

2016. szept. 5. 21:27
 7/10 anonim ***** válasza:

Van cementfátyol eltávolító, próbáld meg azzal.

savas folyadék, úgyhogy először csak kis helyen próbáld

2016. szept. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A jarolapnal csempenel a hibak,pl nem ugya az a szin(hiaba ugyan az eredetileg,l ehet masik keveres,masik raklaprol),altalaban csak a lerakas utan derul ki.ha csak egymas melle teszel ket lapot akkor nem veszed eszre.

Ezert kell mindig egy raklaprol venni a kello mennyiseget.

Bar azt nem tudom ilyen esetben lehet e reklamalni.

Jo trehany munkast fogtatok ki.

Parom nagyon lelkiismeretes.munka mellett maszekban burkol.de mas munkat nem vallal,csak ami a szakmaja.amihez nem ert 100%an abba nem vag bele,max itthon.

Hat nagyon sajnalom,hogy igy porul jartatok,foleg,hogy hitelbol.

2016. szept. 6. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8/8.-nak:


Biztos, hogy nem volt gyári hibás, mert mind az eladó, mind mi figyeltünk az azonos gyártásra, és kaliberre.


És egyértelműen látszik, hogy megfolyásos...Hát, gondolom látnia kellene hozzáértőnek és akkkor egyből megmondaná, hogy mi van vele. A régit én már nem szeretném magamhoz elhívni. Nem vesztünk össze, de most már össze tudnék vele veszni.

2016. szept. 6. 10:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Mapei cement alapú fekete fuga befogta a vajszínű csehszlovák kerámia lapokat. Flóraszept nem hatott rá se pedig a csiszológéppel való csiszolás. Olyan volt mintha a kerámia lap beitta volna a festékanyagot. Nagyon lehangolt de sikerült megoldani. A 20%-os ecetbe mártott papírtörlő szépen eltávolította 99%-ban. Csak arra kell nagyon vigyázni hogy semmiképp se tudjon az ecet megfolyni mert a közökben a fugát csúnyán szétmarja. Ha lehet ahhoz ne érjünk hozzá!
2020. ápr. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!