Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért kormosodik be teljesen...

Miért kormosodik be teljesen a kandallónk üvege?

Figyelt kérdés

De szó szerint teljesen!!!!Annyira hogy utána csak dörzsivel tudom lesikálni!Letisztitom begyújtjuk és rá 5 percre megint olyan!

Pedig vadonatúj!!!


2008. okt. 3. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Mindegyik bekormosodik sajna. Főleg a fenyőfa kormoz, de mindegyiktől fekete lesz hamar. Tudod, mi szedi le róla jól, és még sikálni se kell? A Well Done hideg zsíroldó. Én azzal szoktam, szép tiszta lesz. A kormosodás ellen sajnos nem tudsz tenni semmit. :/
2008. okt. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

:((((((((


Hát én nagyon sajnálom!

Pedig már tavasszal megvettük és már alig vártuk hogy télen esténként a kandalló mellett üldögéljünk és csak a láng fénye világitsa be a szobát!:(

2008. okt. 3. 13:27
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Az előző válaszolónak igaza van.

Nekünk is üvegajtós kandallónk van sok éve.

Ha adhatok én is egy tanácsot:nekem a legjobb tisztítási módszer a kesztyű+vizes szivacs dörzsi része+a kandallóból visszamarad hamu. Ez tökéletesen leviszi a kormot. Utána csak vizes szivaccsal tisztára mosom és papírtörlővel szárazra törlöm.

Próbáld ki! :)

2008. okt. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Illetve gond lehet meg az is, hogy nem megfelelo a huzata. mert a magas honek le kene nagyjabol egetni a kormot mikor rendesen begyullad. nalunk a kemeny rendbetetele is sokat segitett.
2008. okt. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Lehet, hogy nincs megfelelően beállítva a huzat szabályzó.

Begyújtáskor nyisd ki teljesen a szabályzót és hagyd úgy addig amíg rendesen nem kezd el égni a tüzelő anyag! Később ha raksz a tűzre akkor már nem muszáj teljesen kinyitni, mert ha a kémény bemelegszik akkor jobban húz.

2008. okt. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!Kiprólom öket!Bár akik a huzatot irták abban lehet valami mert a kémény elég alacsony!


Még annyit!Én senkit nem pontoztam le!:)

2008. okt. 3. 16:26
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Gondoltam, hogy nem a kérdező pontozott le. :) A többi meg nem érdekel. :) Mindenesete a Well Done-nal nem kell sikamikálni. :)
2008. okt. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
en vagyok a masik huzatos\kemenyes valaszolo. orulok, hogy legalabb a kerdes feltevo lat a valaszunkban raciot. ahol a kandalot illetve a fustcsovet vttetek kerdzzetek mg valaki hozzaertot, biztos okosabb, mint mi
2008. okt. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Akár a kérdező is lehetnék: a hamu használata egy pillenet alatt eredményre vezetett!

Köszönettel!!!!

2009. jan. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!