Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Pisiszagú többrétegű (latex-kó...

Villámcsapás kérdése:

Pisiszagú többrétegű (latex-kókusz-latex) matrac mélytisztítása, szagtalanítása?

Figyelt kérdés
A latex réteg lyukacskáin befolyt a vizelet, gondolom a kókuszréteg tette a dolgát, elvezette (sajnos) mindenhová. A "baleset" óta már többször kimostam a lezipzározható huzatát és olyankor a lyukacskákon bespricceltem vizeletsemlegesítőket, majd 3 napig szellőztettem a matracot, de hiába, szörnyű szaga van. Gőzzel is próbálkoztam, de az sem segített. Talán ha nyáron meg tudnám oldani, hogy kislagozzam, bár nagyon nehéz mozgatni (szárazon is), akkor eltűnne a szag!? A matrac latex része bírná a vizet? Régebben a gyerekek kókuszmatracát többször átzuhanyoztam, átslagoztam; de latex matraccal nincs tapasztalatom. Esetleg tudtok ajánlani olyan céget, aki tud ilyen (latex-kókusz-latex) matracot is tisztítani? Előre is köszönöm a segítséget.

2016. okt. 11. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Kuka. Sosem fog belole kijonni.
2016. okt. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát, ha húgyszaga van, akkor elég radikális terápia kellene hozzá (pl. sokáig áztatni illatos vízben, vagy Patyolatba elvinni). Kérdés, hogy a költségei alacsonyabbak-e, mint egy vaci új matracé.
2016. okt. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sanytol textilfertotlenito? Én macskapisit a szőnyegbol azzal szedtem ki.
2016. okt. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

A matrac még nincs 3 hónapos, 2 hetes korában érte a "baleset" és 80 ezer Forintba került; ezért próbálom menteni a menthetetlent.

2016. okt. 12. 21:47
 5/6 anonim ***** válasza:

h került rá pisi?? :o

hát én a kutyaszagot úgy tüntettem el a matracunkból, h ecetet(20%-ost) beletöltöttem egy spricsnis flakonba és jól befújtam vele, hagytam állni fél órát, és gőztisztítóval több órán keresztül gőzöltem...

de ez persze a nagyi matraca volt, vagy 15-20 éves..

lehet nem merném megcsinálni a te matracoddal :D

2016. okt. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az egyik drága kisfiamnak, aki soha nem szokott éjjel bepisilni, elmaradt a lefekvés előtti pisilése és sajnos nem bírta a hólyagja reggelig.

Köszönöm az ecetes tippet is, ha semmi más nem segít valószínűleg ki fogom próbálni. (Kicsit tartok tőle, hogy az ecetsav megmarná a latexet - a gumikesztyűn is át szokta "rágni" magát.)

2016. okt. 17. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!