Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit rontok el?! (Mosás)

Mit rontok el?! (Mosás)

Figyelt kérdés

Minden ruha, rövid időn belül színét veszti, kifakul, a fehérek beszürkülnek, és emellett nagyon hamar bolyhosodnak illetve lesznek durva tapintásúak.

A mosógép gondolom nem lehet a baj, mert viszonylag új, 1-2 éves.

Először a 40 fokon mostam a ruhákat, 1500 centrivel, majd próbáltam 40 fokon 1000-rel, és 30 fokon 1000-rel is egy ideig. A kevesebb fordulatszámnál úgy vettem észre, nem annyira durvák a ruhák, de ilyenkor akár 3 napig is kell, hogy száradjanak.

Tanácsot kérek szépen hozzáértőtől.



2016. okt. 12. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Használj színfogó kendőt, ami az elszíneződést jelentős mértékben megakadályozza.
2016. okt. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Gyenge a ruhak minosegetol fugg elso sorbna. Nyilvan minel tobbet mosod annal jobban hasznalodik el, de pl a lidlis puloverek 1-2 honapog birnak, a jobb minoseguek meg 1-2 evet.
2016. okt. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Folyékony mosószert és nagyon kevés öblítőt használj .

A szín és koszfogó kendő jó megoldás, de jó az oxigénes folttisztító vagy az ecet és szódabikarbónás vízben történő áztatás is.

2016. okt. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hogy válogatod a ruhákat? Milyen mosószert használsz?

Én így mosok: 4 csoportba osztom szín szerint: fehér, fekete, színes 2 adagban (világosabb, sötétebb). Színesekhez színfogó és színes mosógél (Ariel), feketékhez fekete ruhákhoz való mosógél, a sötét cuccokat kifordítva mosom. A gyapjú cuccokat 30 fokon, a törölközőket 60 fokon, minden mást 40-en. Nem spórolok sem a mosószerrel sem a mosási idővel. 2-4 órás programokat használok. A sötétekhez a 2 órást.

2016. okt. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, és minden nagyon szép, nem fakul, nem szürkül. Viszont a bolyhosodás anyagfüggő.
2016. okt. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mindenhez ugyanazt a mosószert használom (folyékony Persilt), csak az öblítőt váltogatom.

2-3 órás programokon mosok, és így válogatom a ruhákat: fekete

fehér és világos -

pirosak sötétrózsaszínnel, lilával-

kékek, zöldek, sötétszürkék.

A színfogó jó ötlet, a többit is kipróbálom, köszönöm!

2016. okt. 13. 19:05
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem a kék-zöld-szürke kategóriámat is felbontom világosra és sötétre.
2016. okt. 13. 19:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyszer én is vettem Persilt, és szürkült tőle a ruha. Az Ariellel nem volt ilyen gond, de kb másfélszer annyit használok, mint amit a doboz ír.
2016. okt. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szerintem hosszú idő az a 2-3órás program, ha csak hétköznapi, enyhén koszos ruhákról van szó. Nincs féltöltéses program, vagy kézimosás funkció, valami amivel le tudnád rövidíteni a mosás idejét?

Illetve nekem az ezres centrifuga bőven elég, néha még sok is.

Nem vagyok benne biztos, de ha kevesebb időt tölt a vízben meg a dobban pörögve a ruha, az szerintem kímélően hat, főleg a finomabb anyagokra...

2016. okt. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jelentem, a probléma megoldódott. A kék Persilt lecseréltem, illetve 2.5 órás program helyett 2 órást használok. Köszi a segítséget! :-)
2017. jan. 16. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!