Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szárítógépet/mosogatógépet...

Szárítógépet/mosogatógépet vennék, de nincs plusz fali csatlakozásom, régi a ház. Meg lehet oldani, hogy a mosógéppel/mosogatóval egy helyre menjen a csövük, a falba bekötve?

Figyelt kérdés

Remélem, érthetően írtam.

Egy cső van a falon/falban, ahonnan a mosógép beszívja a vizet, és kiengedi a szennyvizet.

Ezt szét lehet úgy vezetni, hogy mindkét gép erről működjön?

Persze sose mennének egyszerre.


Ugyanez a helyzet a kézi mosogatótálcával.

A vizes csövekre rá lehet kötni a mosógépet?

Vagy ezt az újabb házakban úgy oldják meg, hogy eleve külön csövet csinálnak nekik?


Semmi vizes dolog nem menne egyszerre.

Zuhanyozni sem szoktunk, amikor más mosogat, mert akkor csökken a nyomás.


2016. okt. 31. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
A víz bemenetet ketté lehet ágaztatni és a szennyvíz becsatlakozást is egy villás toldalékkal meg lehet oldani. Arra kell valóban ügyelni, hogy a mosogatógép és a mosógép ne menjen egyszerre, mert a szennyvíz elvezető cső feltehetően nem akkora keresztmetszetű, hogy a két helyről jövő szennvvizet képes lenne befogadni. Létezik olyan sarokszelep, amin van egy menetes rész, amire a mosógép csatlakoztatható, miközben a másik kivezetésre a mosdó csaptelepet lehet csatlakoztatni.
2016. okt. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a mosogató mellett van a mosogatógép és igen, úgy van kötve kb ahogy te azt gondoltad.

A szárítógép hát attól függ...nekünk a nappaliba van eldugva mert csak ott volt neki hely :) Így a tartályba folyik és nem kivezető csöves (szóval minden szárítás után kiöntöm a tartályból a vizet ami nem igazán nagy munka miután az egyik szűrűt minden használat után tisztítani kell,de a másikat is kiszoktam amit 4-5 használat után kellene)

2016. okt. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%
2. vagyok...azt kihagytam,hogy a szárítógépnek össz vissz csak egy konnektor bőven elég,ha a tartályt te üríted és nem a lefolyóhoz kötöd. Vizet meg nem is használ. És ha van helyed a mosógép fölött (nekünk ott a kazán) akkor egy kerettel rá tudod tenni.
2016. okt. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tényleg bárhova lehet tenni, nem is muszáj bekötni?

De van több féle, melyik a jó?

Biztosan nem tud több vizet kifacsarni, mint ami a tartályban elfér?

2016. okt. 31. 20:47
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem a bojler van a mosogatép fölött, szóval mellé tenném, de a szárítógépre meg jó lenne egy beépített szekrényt csináltatni, amivel a plafonig ki tudnám használni a helyet.
2016. okt. 31. 20:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát nekünk olyan 4-5 literes talán tartálya... 7 kg-os a mosógépünk, szóval azért van ruha bőven a szárítóba. 1200-as centri után átlag 1,5 liter vizet kiszed a szárító a ruhákból. Szóval akár minden 2.ik szárítás után elég lenne üríteni
2016. okt. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!