Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit tehetnék még a penész és...

Mit tehetnék még a penész és a por ellen már nem tudok ennél többet takarítani? A bent szárított ruha miatt lehet a penész?

Figyelt kérdés
2016. nov. 4. 08:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Penész ellen a megfelelő szellőzés kell és a 70% alatti relatív páratartalom. Por ellen nem lehet sokat tenni, úgy kell felfogni, hogy ez kozmikus por. Talán a nyílászárókat lehet úgy szigetelni, hogy kevés legyen a beszivárgó poros levegő. Poros környékről el kell költözni. Sok fát, növényzetet kell telepíteni, ami felfogja a por egy részét. Esetleg a szellőzést megfelelő szűrőkkel ellátott rendszerrel kell megoldani, mint gyógyszergyárakban és műtőkben, mikroelektronikai gyártóhelyeken.
2016. nov. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szellőztetni és szellőztetni. esetleg egy páramentesítő gép is jó dolog,nekünk a szárítógép 1 adag ruhából még átlag 1,5 liter vizet kiszed 1200 cetri után. A konyhába a sütő fölé páraelszívót raktunk mert nah a főzés is eléggé durván megdobja a páratartalmat. A fürdő ajtaja mindig csukva,de zuhany után ablakot nyitok a fürdőbe.
2016. nov. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A magas relatív páratartalom és a házipor is lehet a bent szárított ruha miatt. Szárítógépben szárított ruhánál kevesebb a szöszölés. Brutális mennyiséget kiszed a ruhából.
2016. nov. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nálam az vált be, hogy a hálóban teregettem télen, és szinte egész nap bukóra nyitva volt a teraszajtó, csak lefekvés előtt csuktam be, hogy ne fagyjunk meg. Addigra megszáradtak valamennyire. Sajnos mi is szenvedünk a napi többszöri ablaktörölgetés stb. miatt, de új épület, nincs mit tenni. A penész ellen az ecet, sós víz vált be nekem.
2016. nov. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen most én is a szárítógépre gondoltam hogy az segítene ráadásul kandallóval fűtünk egy helyen :( Nem állunk a helyzet magaslatán anyagilag sem de már én is és a gyerekek is betegek és ezt nem hagyhatom főleg a gyerekek miatt!
2016. nov. 4. 11:20
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. nov. 4. 11:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Pár napja nézelődtem,hogy mekkora a megengedhető belső páratartalom és az egyik oldalon ezt a kis táblázatot találtam:

Páraképződés forrása Páraképződés mennyisége

Fürdés kádban 700 g/óra

Zuhanyozás 2 600 g/óra

Főzés - meleg étel 600 - 1 500 g/óra

Ruhaszárítás - teregetés 100 - 500 g/óra

Vasalás 200 g/óra

Szobanövények 5 - 20 g/óra

Gáztűzhely - gáz elégetése 1 500 g / 1 m3 földgáz

Padlófelmosás, nedves tisztítás 1 000 g/óra

Ember nyugalmi állapotban 30 - 50 g/óra

Könnyű munka végzése 40 - 100 g/óra

Közepes munka végzése 120 - 200 g/óra

Nehéz munka végzése 200 - 300 g/óra

2016. nov. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!