Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Valakinek van bevált módszere...

Valakinek van bevált módszere és végérvényes megoldása a tusolóban fellépő fugán megtelepedő penészgombák ellen? Szódabikarbóna+ecet kombó kipróbálva, jelentem semmit sem ér. Valami más?

Figyelt kérdés
Fürdőszobám csaknem vadiúj (alig 1 éves) és a világoskék fugán felütötte fejét és egyre jobban terjed a penész.

2016. nov. 10. 15:11
 1/7 anonim válasza:
60%
Én a Savo nevű cuccot használom a fürdőszobai penészre... Nálunka gőz miatt random telepszik meg és ezzel,ha lefújom szépen kiöli,nem végérvényesen szerintem,de hosszúidőre.
2016. nov. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb és legolcsóbb a más hasonló termékekben is levő hipó hatóanyag. És ami a legfontosabb: a szellőztetés, kiszáradás !
2016. nov. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nátrium-hipoklorit, azaz hipó.


Egyébként a penészedés oka valószínűleg az, hogy a csempe alá nem kentetek vízzáró réteget, így a vakolat átnedvesedett az egy év alatt, és most az táplálja belülről a fugát nedvességgel.

2016. nov. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%
SZELLŐZTETÉS fürdés vagy zuhany után! 5 perc tágra nyitott ablak megoldja a gondot.
2016. nov. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Feltève ha szárazra töröltèk a tusolót. Mert 5 persz szellőzèstől mèg vizes marad.
2016. nov. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem ért semmit sem a szódabikarbóna+ecet, az előbbi lúgos, utóbbi savas, reakcióba lépnek egymással, ami látványos, de nem hatásos. Külön-külön esetleg.


Amíg a problémát nem oldod meg, addig mindegy mivel fújod, akkor is vissza fog térni a penész.

Meleg, száraz levegő kellene. Sok sok sok szellőztetés.


Szavóval befújhatod, egy flakon sokáig elég, nem kell rá sajnálni a pénzt, csak jól szellőztess ki mikor használod és utána is.

De ez csak ideiglenes, a kiváltó okot kellene megszüntetni.

2016. nov. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Igen, azt én is tudom, hogy az okot célravezető megszüntetni, de nem kivitelezhető, hogy szétveressem és újra burkoltassam 1 év után :) :) :) a szellőztetés, szárazra törlés mármegvolt most jöhet a hypo és a szavo! (y)
2016. nov. 11. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!