Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kotyogó kávéfőzőt hogyan...

Kotyogó kávéfőzőt hogyan lehet könnyen és gyorsan megszabadítani a rárakódott kávékulimáztól és a vízkőszerű kávékőtől?

Figyelt kérdés
Sajnos van a közepén egy cső, amin ugye felkotyog a kávé, lényegében egy kondenzációs oszlopocska , és emiatt nehéz belenyúlni a kávéfőzőbe pl kézzel vagy szivaccsal, nehézkes így a tisztítás. Próbáltam feltölteni ecettel egy éjszakára, de nem oldott ki a vízkőszerű kávékő-lerakódásokból szinte semmit sem, csak kissé lett barna színű a kiöntött ecet. Nincs valamilyen furmányos, trükkös módszer a tisztítására? Legjobb lenne egy bele passzoló motoros meghajtású forgó üvegmosó-kefe szerűség.

2016. dec. 4. 02:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Az also reszbe onts citromlevet, es forrald! A legjobb az lenne, ha nem szerelned ossze, hanem figyelned es amikor lejott egy kis vizko, akkor kiontened, es ujra ontenel bele citromlevet, es ujra forralnad, mig el nem tunik az osszes. Amikor mar tiszta, akkor megint citromle, de mar osszeszerelve, hogy a belsejen is keresztulparologjon. 20%-os citromlevet hasznalj. Felul, a kaves reszt alaposan mosd at, szerintem azzal csak ennyit lehet tenni.
2016. dec. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Többször önts bele ecetet, és "főzd" le kávé nélkül.
2016. dec. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Ecet
2016. dec. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Az ecetes vizet főzd át rajta, mintha kávét főznél.

Ha nagyon erősen ecetes a víz, akkor nem lesz elég utána plusz egy sor tiszta-vizet is átforralni rajta, szükség lesz minimum 2x átforralni, különben a következőleg lefőzött kávéd is ecetízű lesz.

2016. dec. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, de pont a felső részét kellene kimosni, ugyanis abban rakódik le a barna, olajos kulimáz. Az alsó részével a kávéfőzőnek nincs gond.
2016. dec. 4. 16:13
 6/12 TappancsMancs ***** válasza:
Az csak részben vízkő de főként kávé. Ezekkel a fő gond hogy nincs hozzájuk megfelelő mosókefe - én csináltam egyet egy alpári olcsó nem flexibilis nyelű fogkeféből amit forró platni fölött derékszögbe kihajlítottam, + egyik egyenesítve lett. 2db így. De a lényeg én próbáltam sokéves kávéfőzőt tisztítani napokig ázott 20°-os ecetben majd sika és volt minden, fél napos mutatvány volt de közel sem teljes siker. Utánanéztem és a nehézsége két dolog. A kotyik belselyjében van egy mélyebb rész körbe ahova be se férni. Csavarhúzóval mondjuk. Másik ami még nehezebbé teszi hogy ha a maradék kávé felgyűlik az idővel annyi hőt kap, hogy szénné ég - és itt a bibi - a szénnek vegyileg nincs oldószere. Nem oldódik. Ecetben sem. Ezért a felső friss kávé lejön de a régi szenes az csak mechanikusan kikapargatható de csavarhúzóval is nehezen mert ehhez odaillő forma kaparó kellene. Azzal is macera. Szóval ha nem hiszed nézz utána de én vennék újat és minden főzés után elmosogatnám mint minden főzőedényt szoktunk, ahhoz meg a két fogkefe majd jó lesz.
2016. dec. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 TappancsMancs ***** válasza:
Ja igen előzőhöz - a kávéban van olajtartalom. Kicsi de van. A hideg zsíroldót esetleg próbáld meg jó alapos fújással és hagyni kicsit - hátha..
2016. dec. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
Miert lettem leszavazva? En nem szeretem az ecet szagat, ezert hasznalok citromot helyette
2016. dec. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
nem tom én a zöld kézre nyomtam
2016. dec. 4. 19:33
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
Nyomtam neked én is most zöldet, vannak akik a lepontozással szórakoznak. Ez a színvonal náluk.
2016. dec. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!