Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Astrophytumokat kell teleltetni?

Astrophytumokat kell teleltetni?

Figyelt kérdés
úgy hallottam,hogy a néhány féle kektuszt teleltetni kell,szóval levittem az astrophytumjaimat a pincébe,ahol kb.9-10 fok van.

2016. dec. 5. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Szinte minden kaktuszt kell teleltetni. Kivéve pl. az olyan levélszerű szártagokkal rendelkező, esőerdei fajták, mint a karácsonyi vagy a levélkaktusz.

A gömbkaktuszok mindegyike igényli a teleltetést.

9-10 fok jó. Ameddig fel nem hozod őket, addig ne öntözz, egy kicsit se.

2016. dec. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kell őket is, de fény azért kell nekik is, tehát a sötét pince nem feltétlenül jó megoldás. Jobb lenne valami ablakköz, ahol még alacsonyabb a hőmérséklet, de sok a fény (nem tűző nap).
2016. dec. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Semelyik gömbkaktusznak nem létszükséglet a fény a hideg helyen, szárazon való teleltetés alatt. Ilyenkor minimálisra csökkennek az életfunkciók. Legfeljebb tavasszal kihordva kicsit óvatosabban kell a naphoz szoktatni őket.

Én is teleltettem régebben vaksötét helyiségben, és akkoriban is rengeteg volt a virág.

Sőt, két letört sarjat (Opuntia és Mammillaria) egyszer bent felejtettem, mert belehajítottam őket egy porcelánedénybe, amikor a macska beszabadulva közéjük mászott.

Tél eleji behordáskor találtam meg őket az edényben.

A következő tavasszal, tehát másfél év után kiültetve szépen begyökeresedtek és megnőttek.

Korábban úgy hallottam, hogy másfél év alatt sötét helyen teljesen kivilágosodnak a kaktuszok, de az enyéim csak egy fél árnyalattal lettek világosabbak.

2016. dec. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!