Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Acél edény alja pár használat...

Acél edény alja pár használat után mitől ilyen?

Figyelt kérdés

[link]

A kép kicsit csal mert csak a lámpa miatt ennyire sárga. Igazából normális színe van az edénynek. A lerakódás,elszíneződés vagy mi az olyan világos,enyhén barnás.


2017. jan. 1. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy ez acél?

Nekem a kép alapján úgy néz ki, mintha csak be lett volna fújva fényesre és lekopott volna.

Nekem 22 éve vannak acél edényeim (AMC), de úgy néznek ki mint az új.

2017. jan. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Oké hogy acél, de rozsdamentes is?


Mert nekem ez simán rozsdának tűnik. Igaz nem szoktam sokat lenni a konyhában, inkább az autók féktárcsáin szoktam ezzel a színnel találkozni. :)

2017. jan. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Anyagminősègtől, összetèteltől függően lehet elszìneződès. Gondolom a gázrózsa nyoma.
2017. jan. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom elméletileg rozsdamentes acél. De már első használat után homályosabb lett. Még pár használat és olyan "szivárványos" lett itt-ott. Aztán meg ilyen foltos.
2017. jan. 1. 22:14
 5/9 A kérdező kommentje:
Kerámialapos tűzhelyen van használva.
2017. jan. 1. 22:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha szivárványos lett, akkor túlmelegedhetett az edény. Van rozsdamentes edényekhez súrolókrém, azzal le fog jönni. Persze lehet próbálkozni ecettel, hátha valami vízkő lerakódás, ha pezseg tőle, az is felszedi. Egyébként mikor elszíneződött, akkor csak úgy üresen melegítetted tűzhelyen?
2017. jan. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy kis CIF-fel, vagy más márkanév alatt forgalmazott puderfinom márványt tartalmazó konyhai súrolószerrel hamar lejön erőteljes dörzsölés hatására.

A képen az látszik, hogy nem lett profin elmosogatva.

2017. jan. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A szivárványos az normál elszìneződès ès nem kell lesikálni, mert nem jó neki. De ez a használati utasîtásában is le van ìrva- èn elolvastam mindegyikèt.
2017. jan. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
egyszerűen meg tudod nézni, hogy inox vagy sima acél-e az edény, keress egy mágnest és ha vonza akkor sima acél, ha nem történik semmi akkor inox (rozsdamentes)
2017. jan. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!