Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy mossak "nagy"hajat, ha...

Hogy mossak "nagy"hajat, ha egy hete nincs melegviz?

Figyelt kérdés

Vagy hígítják a gázt, nem tudom, de a bojler működik de minden télen feljebb kell állitanom.

Most ezen a télen már szinte lángol, még is balatoni hideg vizem van.amiben kb mosogatni lehet csak.

Ha labasban melegitek vizet azzal nem tudok hajat mosni de ha a zománcos kádat tölteném kihul a viz mire felmelegszik az ujabb labas.


Nem akarok sittes fejet de tudom azzal egyszerubb lenne.


Már jönnek a legyek, mit csináljak???


2017. jan. 16. 23:38
 1/10 anonim válasza:
61%

a hajnak kifejezetten előnyös, ha hideg vízzel öblíted le.

én úgy szoktam csinálni, hogy langyos vízzal hajat mosok, sampon, utána jön a balzsam, és azt jéghideg vízzel öblítem le.

leezárja a haj kutikuláit és szebb, csillogóbb lesz tőle a hajad :)

a fodrászok azt mondják, hogy ha megszárítod a hajad, akkor hideglevegőt fujass rá mert az nem károsítja.

a meleg víz, amugyis kiszárítja a hajat, töredezett lesz tőle.

2017. jan. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
vízkő az csúnya dolog a pusztítása jót tesz a vízmelegítő eszközöknek,"Ha labasban melegitek vizet azzal nem tudok hajat mosni" no de miért elég csak a fejedet bevizezni majd rá a sampon aztán leöblíted tiszta meleg vízzel
2017. jan. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kevès a fantáziád. Meleg vizzel teli vödör a kádba, aztán ráöntögeted a hajadra egx nagy bögrèbel. Règen ez volt.
2017. jan. 17. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem spórolnád el az évet átvizsgálását a bojlernek, akkor nem lennének ilyen problémáid.
2017. jan. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

De hidd el, hogy nem a gazt higitjak, hanem a bojlerrel van a gond. Az, hogy hangot ad ki, meg nem jelenti azt, hogy mukodik is.


Zomancos kad helyett, ami hamar lehuti a vizet, raadasul sokat kell bele tenni, hasznalhatnal peldaul egy lavort vagy 2 literes flakonokat. Elobbibol a kezeddel vagy egy bogrevel is ki tudod merni a vizet, utobbit talan nem is kell magyarazni. Ha mindezt a furdokadban ulve vagy allva csinalod, egyuttal a tusolast is megoldod. Nehogy azt mondd, hogy nem tudsz eleg vizet felmelegiteni, mert amikor en bekoltoztem az uj alberletbe es ki volt kotve a gaz, egy szem mikroban melegitettem eleg vizet.

2017. jan. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Festesd át a hajad szőkéről barnára. A szőke haj befolyásol a gondolkodásban.

Utána már magadtól rájössz, hogy a bojlert meg kell csináltatni. Ha évek óta egyre hidegebb víz jön belőle, eljött az idő...

2017. jan. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A konyhában van melegviz.ugyanaz a bojler futi.nem a bojlerrel van baj


Lehet elpusztulok, de en bogre vizzel nem tudok halyatmosni. A furdes lábasbol még megy ugy ahogy kozben majd` szét fagyva.

Hideg vizzel nem mosok hajat.

Volt hogy azt olvastam jot tesz a bőrnek es reggelente hideg vizzel mostam arcot, lett egy jo kis arcüreggyulladásom.

2017. jan. 18. 06:10
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Menj el fodrászhoz hajat mosatni! A bojlert/csöveket pedig nézesd meg! Hosszú távon nem megoldás, hogy nincs rendesen melegvízed.
2017. jan. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ha labasban melegitek vizet azzal nem tudok hajat mosni"


Már miért ne tudnál???


Megmelegítesz egy NAGY lábasnyi vizet, aztán a fürdőszobában bedugod a mosdókagyló lefolyóját és beleöntöd a vizet. Annak a víznek elégnek kell lennie, hogy tele legyen vele a kagyló. Ha nem elég, akkor engedsz hozzá egy kis hideg vizet. Az úgysem árt, ha előtte felforraltad a vizet.. nehogy leégesd a fejbőröd. :D

Aztán szépen fölé hajolsz, belelógatod a hajad, azt a részt, ami meg már nem ér bele, azt meg a kezeiddel bevizezed. Utána szépen sampont nyomsz a markodba és a fejbőröd/hajtöveid jól átsamponozod. Amennyire csak tudod, kiemeled a hajad a vízből és a végeit is átdörgölöd samponos kézzel. Utána visszahajolsz a víz fölé és kiöblíted belőle a sampont úgy, hogy mérsz rá vizet a kagylóból, akár kézzel, akár vmi edénnyel.

Én legtöbbször a mosdókagyló felett szoktam hajat mosni, mert sokszor van hogy tusoláskor elfelejtem, aztán meg nem akarok újból emiatt levetkőzni és beállni a tus alá és pocsékolni a vizet! Csak egy törölközőt terítek a vállamra és benyomom a fejem a csap alá. :D

2017. jan. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kerdesnel meg azt irtad, hogy olyan hideg a viz, hogy csak mosogatni lehet benne es labasban melegitesz vizet, most meg hirtelen kiderult, hogy a konyhaban van melegviz. Vagy hianyzik beloled a kreativitas leghalvanyabb szikraja is, hogy ennyi tanacs utan meg mindig nem tudsz par liter vizet egyik helysegbol a masikba atvinni vagy csak szimplan egy troll vagy.
2017. jan. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!