Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek is rossz ha...

Szerintetek is rossz ha mindent fél órás programon mosok?

Figyelt kérdés
Múltkor rámszólt az egyik barátnőm hogy ne mossak mindent 30 fokos fél órás programon mert az nem egészséges. A ruháink nem koszolódnak,a gépem se büdös.. nem értem

2017. márc. 2. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
hát fehérneműkhöz én kevésnek tartom a 30 fokot
2017. márc. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
én ilyen programmal csak akkor mosok, ha valami SOS kell, és csak beleizzadtam, de nem koszoltam össze. Nem igazán tudom elképzelni, hogy egy konyharuha, fehér tesizokni, tiszta lenne ennyitől. Alapból 1-1,5 órás programmal mosok 40 fokon + kötötteket külön. Lehet csak nálam koszolódnak nagyon a ruhák, de fehéreket általában előmosással mosom
2017. márc. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
Még az állandó 40 fok is sokat árt a gépnek, de a ruháknak sem elég, kevés kivétellel.
2017. márc. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ingeket, pólókat, nadrágokat mindig 30 fokon mosom, teljesen tiszták.

Törölközőket, ágyneműket is van hogy 40 fokon mosom, de általában inkább 60.

2017. márc. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyszer moss ki egy adag fehéret 60C-on, hosszú programon. Látni fogod a különbséget.
2017. márc. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nalam ez ugy szokott lenni, hogy a sima polokat en is ilyen fel oras programmal mosom, viszont ha vannak kozte zoknik es boxerek is, akkor inkabb 40 fokon. A fehereknek az ilyen fel oras program olyan, mint halottnak a csok, a 40 fok turheto, de 60-on mar szemmel lathato a kulonbseg. Torolkozo vagy konyharuha ugyancsak 60 fok. Az agynemut amikor gyankran cserelem, akkor eleg fel ora is, ha viszont kicsit tovabb hasznalom, akkor csak berakok egy 40 fokos programot.
2017. márc. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kimostam egy adag fehéret hosszú programon (65p) és tündöklő fehéren szedtem ki a gépből! A fehéreket akkor hosszú programon fogom mosni. Konyharuhákat domestosos vízbe szoktam áztatni,utána félórásra szoktam rakni,tökéletesen tiszták. Köszönöm a válaszokat! :)
2017. márc. 3. 10:27
 8/10 anonim ***** válasza:

Törülköző+konyharuha(nem zsíros, max. tisztítószeres vagy vizes) ezeket 60 fokon, együtt mosom. Az ágyneműket szintén.

Minden más 30, 40 fokon.


Hőfoktól függetlenül 1 órás a program.


Ha neked jó a fél órás, hát moss azzal. Nem vagyunk egyformák.

2017. márc. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én rövid programon (kb.45 perc) mosok, mindig 60 fokon,nekünk elég,általában nem koszosak,foltosak a ruhák,csak izzadtak.
2017. márc. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Izzadt/Felfrissítendő ruhák: 30°C 14-35 perc

Gyapjú ruhák: 30-40°C

Közepesen koszos úgymond napi mosás: 40°C 1:25 perc

Törölközők: 60°C + Előmosás 2:40 perc

Fehérek: 40°C + Előmosás 3 óra

Konyharuhák: 90°C (adott gépnél főzőmosás) 1:50 perc

Fehérneműk 40°C 1 óra

Épphogy koszos ruhák: Öblítés (természetesen --°C-on :D)


Én így szoktam mosni, szerintem ez pont elég. 30 fokos mosás hosszabb ideig való használata tönkreteszi a gépet. Majd rájössz hogyha valami vírust elkapsz akkor miért is kellett volna magas hőfokon mosnod :D

2017. márc. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!