Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az almaecet is használható...

Az almaecet is használható fertőtlenítésre és vízkőoldásra úgy, mint a vízzel hígított sima háztartási ecet, vagy esetleg próbáljam ki a citromsavat?

Figyelt kérdés
Szódabikarbónát, ecetet és vizet szoktam összekutyulni, ezzel takarítok. De akárhogy szellőztetek, mindig marad egy kis ecetszag. Szoktam hozzá illóolajat is keverni, de ez sem 100%-os megoldás. :/ Az almaecetnek kicsit kellemesebb a szaga, ezért gondolkodtam el azon, hogy talán hasonlóan jól alkalmazható, mint a háztartási ecet. A másik ötletem, hogy citromsavval váltom ki az ecetet. Ha esetleg tudna valaki erről véleményt írni, azzal sokat segítene :)

2017. márc. 6. 16:44
 1/8 evimeri válasza:
Én is szoktam ecetet használni vízkőoldásra vagy mikro szagtalanításra, de én nem érzem, hogy ecet szag maradna a lakásban. Azt tudom, hogy a citrom is jó, de hogy a citromsav jó-e azt nem tudom. Szerintem a neten ha rá keresel találsz választ.
2017. márc. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az almaecet nagyon alacsony koncentrációban tartalmaz ecetsavat.
2017. márc. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az almaecet nagyon gyenge sav, nem igazán ajánlják "takarításhoz".

A citromsavat viszont tudod használni. Mint port keverheted szódabikarbónával és pasztaként tudod használni. Előnye, hogy bármilyen töménységet előtudsz állítani és nincs olyan erős szaga mint az ecetnek. Szokták használni.

Az ecet fertőtlenítése csak részleges. A legtöbb baktérium csak nem szaporodik savas közegben (ha megszűnik igen).

2017. márc. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! #3, van olyan házi praktika, ami hatékonyabb? Vagy olyan tisztítószer, ami tényleg elpusztítja a baktériumokat? Persze nem tömény sósavra gondolok, ha muszáj néha szoktam használni (pl. mosógépet csak ritkán húzom ki a helyéről és alatta elszíneződik a padló, azt csak sósavval tudom újra fényesre marni, ecettel sajnos nem.)

De általános tisztítószerre gondolok, amivel a konyhapultról, csapról, el tudom tüntetni a szennyeződéseket, az asztalról, számítógépegérről stb. le tudom fertőtleníteni a bacikat.

2017. márc. 6. 21:07
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Minek kutyulod össze? Oké, hogy látványos a pezsgés, de a szódabikarbóna és az ecet semlegesíti egymást! Így sok értelme nincsen.
2017. márc. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mi??? Miért semlegesíti egymást? :-o Azért csinálom így össze, mert ezt láttam eben a videóban és jónak tűnt: https://www.youtube.com/watch?v=Kaq9jmOuvPU

Akkor így nem is használ semmit? :(

2017. márc. 7. 18:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert a szódabikarbóna lúgos az ecet meg savas kémhatású. Önmagában vízkőoldásra jó az ecetsav meg a citromsav is. De ha semlegesíted lúggal a lényegét veszíti el.
2017. márc. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Valóban semlegesìtik egymást, de amìg a reakciò folyik, van egy súroló pasztád.

Fertőtlenìteni felesleges, mert a steril helyen amùgy is a rossz baktèriumok fognak gyorsabban szaporodni. A normál tisztìtòszerek is összefognak egy adag baktèriumot a felületaktìv anyagokkal, ìgy a számukat elèggè csökkentik.

2017. márc. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!