Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fehér vászoncipő mitől lesz...

Fehér vászoncipő mitől lesz sárga?

Figyelt kérdés
Nagyon koszos lett és bedobtam gépbe. Lehet eleve attól? Bár mosástól még nem lett olyan nekem. 30 perces, kímélőre raktam be és alacsonyra vettem a centrifugát is. Nem szedett ki pár foltot és ott mosás után átmentem rajta Domestossal, de nem is pont ott lett sárga, hanem mintha "elfolyt" volna magán az anyagon, elég csúnya. Még ami segithet: A Domestost folyékony szappannal próbáltam kiszedni belőle, ami zöldes színű, de 99%, hogy jól mostam ki belőle. De akkor hol csúsztam el? :(( nem olcsó cipő, szinte mindennnapos társam is, nagyon el vagyok keseredve. Menthető még valamivel?
2017. ápr. 24. 07:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Az UV fénytől sárgul meg, az ellen nem nem nagyon tudsz mit tenni.
2017. ápr. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem, az anyag ment tönkre. Rossz minőségű műszál és ragasztó, ahogy már írták, a napfénytől elsárgult.

"Tervezett avulás" :-(

2017. ápr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam lehet. A mosás után lett sárga, előtte csak piszkos volt meg nem napfényen szárítottam. Alig hordott cipő egyébként, nem voltam vele annyit napon, vigyáztam is rá, csak bkv-n egy hatalmas csoport letaposta.
2017. ápr. 24. 11:05
 4/6 anonim ***** válasza:

A cipő vásznának fehér színanyagával lépett reakcióba a Domestos, mint erélyes oxidálószer. És elsárgította.

A Domestos nem ruházat tisztításra való!

Vászoncipő tisztításhoz még Chlorox-ot sem mernék használni...

2017. ápr. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tényleg csak egy nyúlfarknyit használtam belőle, és kevés időre és már öblítettem is át szappanos vízzel. Nem is pont ott lett sárga a cipő. De ezen már nem tudok segíteni, visszatekerni az időt, inkább az érdekelne nagyon, hogy hogy tudom helyrehozni. Vajon Vanish vagy fehér textil festék segíthet?
2017. ápr. 24. 16:24
 6/6 anonim válasza:
100%
Most már az összes fehér vászon cipő besárgul ha szappanhoz vagy bármilyen tisztítószerhez ér ami nem a cipőhöz való.Nekem így 2 cipőm sárgult be.Utána vettünk direkt fehér cipőre való tisztítót és az szépen kiszed minden foltot persze akkor ha nem több napos a folt.
2017. ápr. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!