Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A különféle puha, kissé...

A különféle puha, kissé gumiszerű fekete műanyagtárgyakról el lehet távolítani valamivel a ragacsot?

Figyelt kérdés

Így leírva talán érthetetlen, de szerintem sokan találkoztak már a problémával.

Van az puha, csúszásmentes fekete anyag, nekem pl. ernyőfogantyúm és hajszárítóm burkolatának egy része volt ilyenből. Ezek az anyagok idővel maguktól ragacsos tapintásúak lesznek, lemoshatatlanul, és minden mocsok rájuk ragad. (Talán a távirányítók belsejében képződő ragacs is ilyen eredetű.)

Mosószerrel, tubusos kéztisztítóval, lakkbenzinnel nem tudtam ártani a ragacsnak. A nitrohígító magát a műanyagot is feloldotta.

Tud esetleg valaki valami hatásos anyagot?


2017. máj. 12. 20:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Próbáld meg étolajjal (olajos, ragacsos szennyeződéseket olajokkal lehet a leghatékonyabban feloldani), esetleg WD40-nel.
2017. máj. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem olajos szerintem, mert azt a hígító oldotta volna.

Nem vagyok benne biztos, de szerintem rendes zsíroldóval is próbáltam.

WD-40-et kipróbálom.

Köszönöm!

2017. máj. 13. 05:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!