Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Vettem egy márkás szabadidőruh...

Vettem egy márkás szabadidőruhát, de az van a belsejébe írva hogy ne öblítse. Ez miért van? Tényleg nem lehet öblítőt használni mosásnál?

Figyelt kérdés
Bocs, pasi vagyok:-)
2017. máj. 14. 10:43
 1/6 TR75 ***** válasza:
80%

Igen, vannak olyan ruhák, amiket jobb nem öblíteni. Jellemzően ilyenek a technikai ruházatok (például a futó- és bringáscuccok). Az öblítő miatt romlik a nedvesség felszívó/elvezető képességük. Szóval nem magát a ruhát teszi tönkre az öblítő, hanem a "képességeit".

Használj ecetet öblítés helyett (ha teszel bele pár csepp öblítőparfümöt, akkor illata is lesz).

2017. máj. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TR75 ***** válasza:
100%
Ja, kicsit pontatlanul írtam, szóval öblíteni lehet, csak nem öblítőszerekkel :-)
2017. máj. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Más ruhának sem használnak az öblítők és a mosógépnek sem. Használj helyette ecetet.
2017. máj. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A "lélegző" anyagoknak nem tesz jót az öblítő, lerakódik a szálak között.
2017. máj. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az ecetes térítőket azért kérném, hogy legalább az ecet mennyiségét is írják már le. Főleg egy pasinak. (bocs kérdező :) ) Ugyanis nagyon fontos, hogy nem kell deci számra önteni belőle. elég belőle csak egy evőkanálnyi. Én speciel egy "löttyintésnyit" raktam az ecetből az öblítő helyére. Hatásilag ennyi is elég, viszont ennyinek még elillan az illata, viszont ha sokat önt az ember, akkor igen ecetszag fog áradozni a szobában ahol tereget, és nem garantálom, hogy elillan a ruhából teljesen. Ebből adódik valószínűleg a sok ecetellenes megnyilvánulás, hogy nem jó, büdös lesz tőle a ruha...
2017. máj. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TR75 ***** válasza:
Na igen, ecetből valóban csak 1-2 evőkanálnyi. Én is férfiú vagyok, de ez még nem zárja ki, hogy körbenézzek a neten a témában :p
2017. máj. 29. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!