Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ki hány fokon mossa a ruhákat?

Ki hány fokon mossa a ruhákat?

Figyelt kérdés

színes-fehér-fekete

hogy válogatjátok szét?

én most kezdtem el 60 fokon mosni a feketéken kívül szinte mindent!!

ti h vagytok vele?


2017. júl. 30. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

40 fok, osztrak mososzerrel.

Feketek, feherek is ugyanugy.

Nem piszkosak, egy felvetel utan mosasba megy. Agynemu, torolkozok neha 60 fokon...

2017. júl. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Néztem a hőmérőt,fehéreknél,feketéknél is 34 fok volt.

Igaz,gyorsan is száradtak .

2017. júl. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

fehérek, világosak - ami nem kényes, pl. ágynemű, törölköző, konyharuha: 60 fok

minden mást, a ruhákat: 30 fokon

2017. júl. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

Csak sötét van szinte, fehér úgy havi 1x jön össze. Ha van színes, a feketével mosom.


30 fokon a ruhákat

60 fokon az alsóneműt, zoknit, törlőrongyokat, konyhai rongyokat, ágyneműt, törölközőt

2017. júl. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
10kg-os töltetű mosógépünk van...simán beleöntöm a szennyest a gépbe úgy ahogy van és 60 fokos programot elindítok, 2db színfogóval. Új ruhánál vagyok csak óvatos,hátha engedi a színét.
2017. júl. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Én is vegyesen, 60 fokon, színfogóval szoktam 60 perces progival mosni.
2017. júl. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

Én lusta vagyok, úgyhogy inkább egyszerre mosok egymás után sokat, így már van értelme külön válogatni a fehéret és a színeset (szárítógépünk is van, így korlátozás nélkül tudok mosni akármennyit egyhuzamban). De ha épp úgy alakul, akkor beteszem egyben is (kivéve vadi új farmerek, színes holmik).

40 fokon mosok, esetleg konyharuhákat, ágyneműt magasabb hőfokon (ha már úgy érzem hogy régen voltak).

2017. júl. 31. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Átlagos ruháknál felesleges a 60 fok, ezért 40-en mosom. A munkás ruhát és az ágyneműket 60-on, a 90-et még sosem használtam.
2017. júl. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Agynemut, torolkozot 60fok.

Feheret kulon, 30 fok.

Fekrte ruhak 30fok. (Mivel a ruhak utmutatojan rajta van hany fokos vizben lehet mosni, altalaban 30fok. A kenyes ruhakat es a melltartokat oblitem, foleg ha uj.

2017. aug. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

90%-ban pamut ruhákat mosok, azokat a bevarrt címke szerint max. 40 fokon szabad mosni, úgyhogy legtöbbször 40-en mosok színek szerint külön-külön, de pl. a kék ágyneműkhöz simán beteszek kék pólót, nadrágot, stb.:

- fehérek

- világos színesek

- sötét színesek

- pirosak

- kékek

- feketék-szürkék.

Ami nem bírja a 40 fokot se, azokat 30 fokon (vegyesen, mindenféle színűeket, de ezeknél általában nem is merül fel, hogy engednék a színüket): műszálas pulcsi, széldzseki, nemtommi.

Időnként ha összejön világos színes csupa törülköző, akkor azokat 60 fokon.

Mindig mindent ecettel öblítek, mert

- az ecet savassága semlegesíti a mosószer lúgosságát

- környezetbarát

- nedvszívóbbá teszi a törülközőket, stb-ket

- sokkal olcsóbb

- egyáltalán nem marad ecetszagú a ruha (10%-os ecetből annyit teszek, amennyit öblítőből tennék).


Nekem inkább az a gondom, hogy amiből sose jöhet össze egy adag, azokat hogyan? Pl. tornacipőfélét, mosható papucsot, takarításhoz használatos rongyokat (amik nem eldobósak), meg most nem jut eszembe, de időnként vannak ilyen furcsább dolgok. Ezeket mivel? Egymaga pörögjön a tornacsuka a gépben, vagy micsoda?

2017. aug. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!