Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A hőszivattyús szárítógép...

A hőszivattyús szárítógép tényleg nem bír ki annyit, mint a sima kondenzációs?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy a hőszivattyús szárítók kb.3 évet mennek, aztán tönkremegy bennük a kompresszor és a javítás 60.000,- Ft körüli.

Igaz lehet ez?

Mert akkor a kondenzációs az olcsóbb minden szempontból, mondjuk öt évre vetítve.



2017. okt. 10. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Általában nagyobb áruházakban negyed milliós készülék esetén kb 20 ezer forinttért lehet venni kiterjesztett garanciát 5 évre.

Ha 60 ezer egy kompresszor, akkor a 20 ropi jó befektetés az 5 év garanciára!

2017. okt. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
javítanám az elsőt...mert olcsóbbra is adnak.
2017. okt. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell javítani, mert nem azt állítottam, hogy csak negyed milliós készülékre adnak kiterjesztett garanciát. Azt mondtam, hogy negyedmilliós készülék esetén kb 20 ezer forint az 5 év garancia.

Nyilván egy 10 ezer forintos készülékre meg nem kerül 20 ezerbe.

2017. okt. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Mi 5 éve használunk egy kondenzációs légkivezetéses whirlpoolt, állandóan kell mennie, napi 8-10 mosás + állandó szárítás az egyéb textiliák miatt (vendéglátás), viszont simán befűti a kb 20 nm raktárt, múlt héten vettem mellé egy hőszivattyús whirlpoolt, ennek nem kell egész nap mennie, csak "besegít" a másiknak napi 1-2 használattal, ha sok a ruha, de ha kedvezőbbek lesznek a fogyasztási adatai, lehet, hogy a működési sorrendet megcseréljük, és az elsődleges gép lesz a hőszivattyús... Alapból 5 év garit adtak rá, nem kellett kiterjesztett garanciáért fizetni pluszban, de ha van olyan opció, megéri szerintem, az egyik mosógépünkre is vettem, 2 éves, de már nagyon ki van... A másik mosógépünkre, amire nem vettem, kellett volna venni, mert már kétszer kellett javíttatni. (A kondenzációs szárítógépünk 240000 ft volt, a hőcserélős csomagolás + szállítás sérült 180000 ft helyett 90000 ft, ez kimondottan jó vétel volt) Ha erre alapból 5 év garanciát adnak, akkor nem feltétlenül kell rosszabbnak lennie, mint a régebbi típusnak.
2018. márc. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!