Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » :) Hogyan kell kézzel mosni?

:) Hogyan kell kézzel mosni?

Figyelt kérdés

Bocs a blőd kérdésért, férfi vagyok, 29 éves és még sosem csináltam ilyet. Egyedül lakom és lövésem sincsen erről.

Elromlott az automata mosógépem és csak a jövő héten tudjuk kicserélni, mert nem tudok ugrasztani senkit, hogy vigyük el a régit és kössünk be egy újat.


Odáig eljutottam, hogy vettem egy 14 literes műanyag dobozt, beletettem egy adag fekete inget kb. 40-50 fokos vízzel, raktam bele feketékhez való mosószert és a kezemmel elkezdtem imitálni azt a körkörös mozgást, amelyet a mosógép művel. Ennyi elég, ha nem szennyezettek a ruhák? Vagy álljak neki dörzsölni, mint ahogy anyám csinálta a pörköltszaftos pólókkal régen? Holnap már munkanapom van és kellenének a fekete ruháim, a közelben meg nincsen mosoda.


Azt szeretném még megtudni, hogy mennyi ideig áztassam a ruhákat a mosószeres vízben? Illetve hányszor kell kiöblíteni őket? (kizárólag ecettel öblítek és bio mosószerrel mosok). Az ecetet az első adag öblítővízbe tegyem bele vagy az utolsóba? És milyen hőmérsékletű legyen az öblítővíz? Hideg?


2017. nov. 7. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
38%

Hát, ha imitálod a körkörös mozdulatot amit a mosógép csinál, akkor tiszta szerindem nem lesz. Én bizony dörzsölném mint anyukád a pörköltszaftos pólókat.


A kérdésed utolsó bekezdéséhez nem tudok érdemben hozzászólni.

Én nem binyolítanám túl.

Előáztatnám meleg vízben, megdörzsölném, öblítős vízben átmosnám aztán szevasz.


25/n

2017. nov. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Meleg vízben mosószerrel jó átnyomkodod, ha foltos ott dörzsölöd is. Kicsavarod, 2 tiszta vízben szintén jól átnyomkodod, majd az utolsó vízbe teszed az ecetet. 2-3 percig hagyod állni. Az öblítést lehet hideg vízben is, de ha nem bírja a kezed, fázik, akkor kicsit langyos vízben.
2017. nov. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24%

Köszönöm a kérdést. Bearanyoztad a napom, fél órát röhögtem!:o)))

Uzsgyi a boltba, vegyél újat.

2017. nov. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó, nem vicces, te is járhatsz így :-)

A ruhákat a meleg mosószeres vízben nem kell agyon áztatni, jól átnyomkodni, a foltosat dörzsölni kell. Van egy tipikus mosó mozdulat, pl. inget két kézzel a vállánál megfogod, kihúzod a vízből, majd visszanyomod, nyomkodod többször.

Aztán kicsavarod, jöhet az öblítés. Öblítésnek jó a hideg víz (esetleg langyos, hogy ne fázzon a kezed), megint átnyomkodod a ruhát, mintha mosnád, végül kicsavarod. Vízcsere még egy párszor, amíg teljesen tiszta víz nem marad. Az utolsóba tedd az ecetet és hagyd egy kicsit állni. Aztán kicsavarás. Én egy időben mostam kézzel hasonló okokból, a kádban öblítettem, sok vízzel. Sajnos a centrifugálást nem tudod helyettesíteni, csöpögni fognak a ruhák. Ha tudod, a kertben teregess, ha nem, akkor a kádba állítsd a szárítót. De meg kell száradnia 1 napon belül, különben megbüdösödik a ruha. Menj át a szomszédba centrifugálni.

2017. nov. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%
Ha a Youtube-on beírod, hogy "kézi mosás", akkor láthatod is, milyen mozdulatokkal kell mosni. :)
2017. nov. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!