Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Lefolyótisztitás már öntöttem...

Lefolyótisztitás már öntöttem mindent hypo tól kezdve sósavig és mindenféle fajta lefolyótisztitót valakinek van valami ötlete?

Figyelt kérdés
Valószínüleg kajamaradék
2017. nov. 7. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Értelmetlen dolog összevissza mindent öntözgetni, ha nem ismered a felhasznált szerek kémiai hatását. Ott kezdődik a dolog, hogy kaja maradékot a szemetesbe dobunk és nem egy szűk keresztmetszetű csőbe, ahol ráadásul a cső hideg falára a zsiradék rátapad. Elsőre mindig forrásban levő vizet kell a lefolyóba önteni 5-6 liter mennyiségben. A lúgos szerek csak utána jöhetnek.
2017. nov. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 TappancsMancs ***** válasza:
62%

Hát mit ne mondjak szerencséd van, hogy a klórgáz a levegőnél nehezebb így a lefolyóban mindkét oldat lefojt és a maradékukból keletkező klórgáz is lefolyat. Keress rá "klórgáz mérgezés", évente több halálos eset van.


Akkor az alap infók nehogy máskor bajod essen.


Bármilyen klór tartalmú tisztítószert külön és öblítés után szabad bármilyen savval használni. A klór tartalom fel van tüntetve a csomagolásokon ami általában a nátrium-hipoklorit. A sav meg bármi lehet, citromsav, ecetsav, sósav, foszforsav, vagy ami tartalmazza mint kóla, üdítők stb.


A válaszra térve. Dugulásnál a lefolyókba a lefolyótisztítók a legjobbak de ha nagyon kell neki önts bele egy egész flakonnal, előírása szerint, vagyis biztos nem szabad egyből leöblíteni.


Ha büdös akkor a hypó helyett a domestost inkább ajánlanám, mert sűrűbb és mehet egy flakon is ha nagyobb távon folyik majd el. Meg lekk saccolni hány méteren fog elterülni. Én egy méterre akár 2 flakont is öntenék (már ha kevés neki az 1). Ha jó a kisebb maradványok miatt jobb egyből megismételni és mindkét esetben ha lehet egész napra hagyni öblítés nélkül.

2017. nov. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Ha keresztbe áll egy krumpli, akkor az gáz.:)

Nekem a szódabikarbóna + 20%-os ecet kombó vált be idáig a legjobban.

Beletöltesz a lefolyóba - akár tölcsérrel - annyi szódabikarbónát, amennyit csak tudsz és utána öntöd az ecetet. Ez olyan mértékben fog pezsegni, hogy szinte rázza a csöveket, habzik, még a szennyeződésből is fog feljönni.

Amikor leáll a pezsgés, irány a víz!

Ha még mindig nem jó, akkor megismételni!

Nálam a vízszerelő így pucolta ki azt a vízcsövet, ami a konyha alatt ment és nem akartuk feltöretni.

Bioboltokban, gyógyszertárban kapsz szódabikarbónát kimérve, a gyógyszertári a drágább kb. 800Ft/kg, másutt 5-600.

2017. nov. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Nálam is a szódabikarbóna és ecet elegye vált be. Ha gondolod megpróbálhatod még, hogy kólát öntesz a lefolyóba, de ha ilyen makacs dugulással van dolgod, akkor a mások által is javasolt első módot alkalmaznám.
2017. nov. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
Lefolyóba nem öntünk sósavat, mert feloldja a fémeket. Ha króm felület volt, most elég szarul nézhet ki.
2017. nov. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam hogy szétszedtem a lefolyót belenyomtam egy slagot nem az ülepítő részbe a sima lefolyó csőbe majd körbetömítettem rongyal. Másik felét a slagnak ráhúztam a csapra majd megnyitottam a hidegvizet. Kivágott egy nagy zsírdugót . Az udvari tisztítónál láttam távozni. Megoldódott a gond.
2017. nov. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Lehet öntözgetni de egy csőgörénnyel meg is oldhatnád...
2017. nov. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 TappancsMancs ***** válasza:
55%

A szódabikarbóna és 20%-os ecet az egy pezsgőtabletta-por. Széndioxid szabadul fel. Gyanítom az ecet volt nagyobb dózis így savas oldást csinált. Amúgy semmi extra nincs a szódabikarbóna és ecet keverékben ami extra hatású lenne, max a hit hogy hű de jó meg neten is olvastam. Ráadásul ha kiegyenlített a mennyiségük akkor a savas és lúgos közeg pont semlegesíti egymást és keletkezik egy ph semleges közeg. Ezért fölösleges lúgos felmosóba is ecetet tenni. Pénzkidobás.


"Nátrium-hidrogénkarbonát

köznapi nevén szódabikarbóna) enyhén lúgos, vízben jól oldódó só. Bikarbonátionból (HCO3−), és nátriumionból (Na+) áll. A savakat semlegesíti, és közben szén-dioxid szabadul fel."

[link]



"Miért is pezseg a pezsgőtabletta?

A pezsgőtabletták szilárd citromsavat és szódabikarbónát, valamint adalékanyagokat tartalmaznak összepréselve általában. Ezek az anyagok vízben oldva savbázis reakcióba lépnek egymással, amelynek során széndioxidot szabadítanak fel, és ez okozza a szomjoltó hatást, valamint a buborékolást, a pezsgést."

[link]

2017. nov. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%

Szinte minden második kérdésben benne van a szódabikarbóna. Oké, hogy kinézetre tökre mint egy mosópor, de könyörgöm, meg lehet inni, annyira gyenge. Éppen csak lúgos. Valami 7-8 körül van a ph-ja.

A zsírok feloldásához erős lúg kell, nemhiába van nátrium-hidroxid a lefolyó tisztítóban, meg a zsíroldókban.

A legjobb meg mikor ilyen-olyan savakkal keverik. Még azt a gyengécske lúgos kémhatását is lenullázzák, amije van.

2017. nov. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

És mi garantálja, hogy zsírokat kell feloldani?...

Csőgörény.

2017. nov. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!