Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért szakítja szét a ruhámat...

Miért szakítja szét a ruhámat a mosógép?

Figyelt kérdés
Már másodjára történt hogy mosás után azt látom hogy egy ruha szét van szaggatva, jobban mondva az ujja. Azelőtt pedig a nadrág szára. Mitől lehet? Előltöltős Indesit mosógépem van.

2018. jan. 20. 07:44
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Nem zártad oda az ajtóval?
2018. jan. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mas ruhanak a zipzarja, melltarto kapocs, valami, ami bele akadhat? Ha csak nem csukod oda, akkor nehezen tudom elkepzelni mi szakitja ki mas. A dobjat nezd at, nem-e kiall belole valami
2018. jan. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem volt benne melltartó és cipzáros dolog se. Amikor bezártam az ajtaját nem láttam hogy odacsípte volna. Nem értem. Valahova csak odaszorult mert szétszaggatta teljesen az anyagát. Tuti centizés közben akadhat be.
2018. jan. 20. 13:15
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak teljesen kiakadtam mert félek kimosni most már a ruháimat.
2018. jan. 20. 13:16
 5/8 LeviTamiMaxi válasza:
83%
Előfordul, hogy valamilyen fém darab, de lehet műanyag is, beesik a dob lyukain a forgó és az álló rész közé és néha előbukkan a mosás közben, bele akadva valamibe. De olyan is van, amikor kilazulnak a dobra belülről oda szerelt lapátok, amik segítenek forgásban tartani a vizet és a ruhákat. A ruha pedig beakad alá és csavarodik, széttépi magát. Nekem is van egy mosógépem, ami rejtélyes módon lyukakat csinál a ruhákon. Mindent átvizsgáltam, de semmit sem találtam. Már cseréltem csapágyat is benne, akkor szétszedtem a dobot, az egész álló részt is és tüzetesen átnéztem, de nem volt sem idegen anyag, nem kilazult alkatrész, sem éles valami.. Pedig ez egy elég drága gép volt, szárítós...
2018. febr. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Mi is átnéztük a dobját de semmit nem találtunk. Azóta még egyszer széttépte egy nadrág szárát. Úgy döntöttem veszek egy másik gépet hamarosan mert ez egyre több ruhám teszi tönkre. Hiába mos szépen ha tönkre teszi a ruhákat. Nagyon elkeserítő hogy néhány hónapos gépet le kell cserélnem.

2018. febr. 2. 08:03
 7/8 anonim válasza:
nálunk ez egy rendszeres probléma. Volt egy philips mosógép, mindent szétszaggatott. Elkezdtem alacsony sebességgel centrifugálni, attól vmelyest jobb lett. Most van másik mosógép, Beko. Egyébként is tök szar, de még a ruhákat is szakítja. Az összes új ikeás törülközőnk lukas már. Arra gondolok, hogy hiba nagy sűrűségű, nagy súlyú a törölköző, ha a felvető szálak halvány gyenge vékony műszál. Volt a régi NDK-s automata mosógépünk. Nem is tudom hány évig volt jó. elutaztunk egy időre, bevízkövesedett. Ezért kellett kidobni. azóta is sajnálom. Volt egy holland Philips, az jó volt. Szállítás közben elromlott. Az új gépek, új ruhák összeállítással már-már ott tartok, hogy inkább kézzel mosok. Lehet az új mosószerek lettek agresszívebbek nem tudom. Van-e valakinek jó tippje?
2020. júl. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Navégre válasza:
Nekem is szaggatja már egy éve a ruhaimat a használt Miele mosógép,a mit három éve vettem. Leginkább lyukak vannak rajtuk. Nem szaritos. Az előző gépünk egy jó kis Hajdú volt, max 800- ön centrufugazott, ez még 1400-on. Nem tudom én sem az okát, csak azokon morfondirozok, amiket itt a neten olvastam, magas centrifuga, kevesebb víz felhasznalasa a mosashoz, amitől jobban dorzsolodnek egymashoz a ruhák, én erre gondolok oknak. Először én is arra gondoltam hogy valami kiall a mosogepbol ami lyuggatja, de vegigsimitottam a doboz belül és nem találtam semmit. Fel fogom most már hívni a mosógép szerelőt akitol vettük használtan. Ha új gépem lenne, én biztos hogy szöknek a forgalmazónak, ez garanciális ügy. Meg ha nem is fognak segíteni, legalább tudjanak róla.
febr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!