Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kötött pulcsibol a gyertya...

Kötött pulcsibol a gyertya viaszt hogy tudnám kiszedni?

Figyelt kérdés
Volt egy elég durva szilveszter, és a lényeg hogy egy gyertya amit elfujtam ra folyt a pulcsimra . Nagy szálas kötött pulcsi (Tipikus New yorkeres). Azt hallottam fogyasztoba kell tenni mintha rágó lenne és kijon. Hat ez nem jött be, ráadásul meg kicsit ki is szakitottam (😂😂😂) . Valaki segítsen legyen szíves , a rozsaszin viaszt hogy szedjem ki belole?
2018. jan. 23. 01:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Felforrósított vasalóval, esetleg két felhevített vaslappal, közötte a viasszal.
2018. jan. 23. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Veszel egy par jegyet a buszra, mesz par megallot. Vonattal is mehetsz. Vagy tavolsagi busszal.

Kozlekedes, tomegkozlekedes rovat.

2018. jan. 23. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1es : Koszi a választ, de biztos vagy benne ? Nem úgy van hogy melegíteni pont nem szabad? Az a baj tok szeretem ezt a pulcsit és nemrég vettem :/


2.es: te miről beszelsz?😂 szerintem azt nem ide akartad . De azért Koszi xdd

2018. jan. 23. 02:22
 4/10 anonim ***** válasza:

Nos, a viasz bele van dermedve a ruhába. Szilárd. Akkor lesz újra folyékony,ha melegítik.

Másik lehetőség a Dr. Beckmann-féle "Folt-ördög", de nem tudom, viasz ellen is van-e ilyen.

2018. jan. 23. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mekkora jelentősége lehet, de a gyertyák anyaga többnyire nem viasz, a méhviasz gyertya drága, és ritka, égetéskor érezni a méz illatát.

Manapság többnyire paraffinból készülnek a gyertyák, ami kőolaj származék.

A harmadik verzió a faggyú, de az is ritka manapság.

Nem vagyok szakértője a ruhába ragadt gyertya olbadék eltávolitásának, de a gyertyák olvadáspontja viszonylag alacsony 60-70 fok közötti, tehát elvileg a forró vizben mosás eltávolítja.

Kérdés, mit tesz abruha anyagával a forró víz

2018. jan. 23. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A vasalós megoldást úgy szokták, hogy a ruhára tenni egy zsírpapírt vagy ha az nincs akkor papírtörlőt és azon keresztül melegíteni vasalóval, így felszívja a viaszt. Más kérdés, hogy nem tudom kötött anyagokat mennyire szabad így melegíteni, szőnyegből mondjuk ki tudtam így ezzel a módszerrel szedni.
2018. jan. 23. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat! Mar ki lett mosva de viasz meg se mozdult és tényleg ahogy dorzsoltem vay kézzel probaltam mosni csak az anyag jött szet. Akkor szerintetek a vasalosat próbáljam meg?
2018. jan. 23. 03:11
 8/10 anonim ***** válasza:
Vagy az, vagy megpróbálsz szétnézni, nem-e van a Dr. Beckmann-féle "Folt-ördög"-ből viasz elleni.
2018. jan. 23. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A vasaló jó megoldás, de oda kell tenni egy nedvszívó (szalvéta pl) anyagot a vasaló és a viaszos anyag közé, ami így beszívja a megolvadt viaszt.

Én így szoktam kiszedni kárpitból, terítőből...

2018. jan. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
pff, most olvasom hogy kimostad és dörzsölted. Bár ne tetted volna. Mert ha valami, na a viaszos dörzsölés szétroncsolja az anyagot. A vasaló meg csak felolvasztja a viaszt az anyagnak SEMMI BAJA nem lesz... régi ősi praktika ez. Mai lányoknak már semmit nem tanítanak meg? :)
2018. jan. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!