Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Csőtörés történt,2500köbméter...

Csőtörés történt,2500köbméter víz folyt el. Kérdés az, hogy ha kijavítom a hibát de a csempe színe eltér az eredetitől, akkor ha úgy döntenek hogy nemkell nekik a ház akkor is kötelesek visszaadni a foglaló dupláját?

Figyelt kérdés
2018. júl. 20. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelesek, mivel már nem abban az állapotban van a ház, amiben ők látták, és amit szerettek volna megvenni. Lehet, hogy ez számodra egy apró esztétikai hiba, de lehet, hogy nekik igenis számít. Gondolj csak bele, hirtelen más színű lett a csempe egy része, és lehet, hogy nem tervezték a fürdőszoba felújítását, most pedig, ha szép egységes kinézetet akarnak, újra kell csempézni az egészet, ami nem kis tétel...

Nem lehet már ugyanolyan csempét venni?

2018. júl. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként meg, ha te az eladó vagy, akkor a foglalót kétszeresen vagy köteles visszafizetni, a potenciális vásárló pedig elveszítené, ha az ő hibájából hiúsulna meg a szerződés.

Előző voltam.

2018. júl. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ami még eszembe jutott, hogy ha normális a vevő, van lehetőség arra is, hogy közösen megállapodtok abban, hogy mivel a csőtörés nem a te hibád, szimplán csak visszaadod a foglalót. Mivel nekik is érdekük gondolom a házvásárlás, nem fognak a maradék pénzért pereskedni, hanem keresnek másikat.

Próbáljatok megegyezni, az a legjobb módja.

2018. júl. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

értem de azt mivel bizonyítják hogy ebben az állapotban jöttek ki megnézni?

egyébként nincs ugyanolyan csempe sajnos.

ha a teljes vételár kifizetése után szólok nekik akkor abból én kijöhetek rosszul?

persze a csőtörést, falazást, csempézést mind saját költségemen csináltatom ami több mint 400 ezer ft

2018. júl. 20. 10:05
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Vis maior. Egyébként, ahelyett, hogy itt írkálod a kérdéseidet, talán kötelességed is lett volna értesíteni őket erről azonnal...

Sőt, még az is lehet, hogy kialakult volna egy értelmes párbeszéd, ahelyett, hogy egyből az ördögöt kezded a falra rajzolni.

2018. júl. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Akkor lesz csak igazán gond, ha a vételár kifizetése után szólsz. Szerintem ne kezdd el azt, hogy mivel bizonyítják, legyél tisztességes. Mondd el, hogy mi történ (igen, az előző is jól írja, rögtön szólnod kellett volna) és beszéljétek meg.

Nekem, ha valaki ezt elmondaná, akkor átgondolnám, hogy megéri-e még így is megvennem, és legfeljebb annyit mondanék, hogy oké, akkor kérem vissza a foglalót és szüntessük meg a szerződést. Viszont, ha valaki megpróbálna simliskedni, sunnyogni, meg azzal jönne, hogy mivel bizonyítom, tuti elmennék a pénzemért bíróságra.

2018. júl. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

az lesz.

de előbb azért a falazást megcsináltatom és a csempézés előtt szólok nekik

2018. júl. 20. 11:48
 8/11 A kérdező kommentje:
a foglaló másfél millió ft, tehát nemfogom tudni visszaadni nekik mert közbe már mi is lefoglalóztunk egyet. egyébként áron alul kapták meg az ingatlant egy hatalmas telekkel
2018. júl. 20. 11:50
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az senkit nem érdekel hogy áron alul adtad el. Az se hogy már nincs meg a foglaló.
2018. júl. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobb lenne szólni nekik még mielőtt bármiféle javításba kezdenél. Megeshet, hogy úgyis felújátással kezdenének, kiállásokat átrendeznék, stb. stb. és akkor szétvernék az éppen kijavított falat, csöveket... Inkább engedd el a vételárból, minthogy feleslegesen kidobd az ablakon. Az is lehet, hogy belemennek, hogy a felét engeded csak el, nekik meg meg van spórolva a bontás... Sok variáció van, csak korrekt kommunikáció kell hozzá.

Legrosszabb esetben meg javíttatni azután is tudsz, ha elálltak a vételtől.

2018. júl. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!