Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért nem használjuk az...

Miért nem használjuk az esővizet WC öblítésre?

Figyelt kérdés
Olyan rengeteg eső esik, kezd Magyarországból trópusi esőerdő lenni. Mennyivel olcsóbb lenne a vízdíja mindenkinek ha a tetőre szerelt tartályba esne az esővíz onnan pedig a WC tartályba és persze esővízzel öblítenénk. Megoldható lenne ez a módszer Magyarországon? Azokban a hónapokban amelyekben a víz nem fagyna a tartályba természetesen...Mi a véleményed erről? Nem kellene ezt indítványozni a parlament elé tárni?
2010. jún. 21. 17:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mert egyszer tök véletlenül 1 hónapos szakaszban ilyen az időjárás, nem hinném, hogy máris trópusi éghajlat lenne. Viszont amikor 2 hónapig nem esne az eső mivel öblítenél , jó indulattal?:D
2010. jún. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem is jó ötlet!
2010. jún. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
hát nemtudom, de én is gondolkoztam ezen, hisz annyiszor esik eső (nem csak erre az exrém hónapra gondolok) simán lehetne hasznosítani.
2010. jún. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%

Ez azért most különleges helyzet. És ha nem lenne az, akkor sem a parlament foglalkozna vele.

Magánháználmindenki csinálhat ciszternát ha akar, de ez nem megoldható soklakásos házak esetén.A tetőre kéne szerelni a tartályt, ami statikailag nem bírná.Ha pedig a földszintre, föld alá teszed, akkor szivattyúzni kéne, ami több energia, mint amit megspórolsz az esővizen.

2010. jún. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hát,ha más megoldás nincs,tegyél ki az udvarra egy hordót vagy vödröt és ha megtelt esővízzel,használd fel.
2010. jún. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
2010. jún. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nekem erről ez jut eszembe: Én úgy tudom, valahol Európában építettek egy olyan stadiont, ahol a tető úgy volt megépítve, hogy összegyűjtötte az esővizet, és a focipálya öntözésére használják a vizet.

Szóval szerintem is fel lehetne használni azt a vizet valamire. Én öntözésre használnám, szárazabb időszakokban.

2010. jún. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Hát,erre még sose gondoltam..
2010. jún. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ezt a vízmű nem engedi,úgy ahogyan azt sem elvileg hogy a kút vize rá legyen kötve a wc-re,mivel a csatornába folyik,használod,de így nem tudják külön kiszámlázni a szennyvízdíjat.
2010. jún. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

És ha jön a szárazság, akkor addig pang a budiban minden, mert nem tudod lehúzni?

A gondolat jó, de ez nem ilyen egyszerű.

2010. jún. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!