Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kell bekapcsolni a...

Hogyan kell bekapcsolni a gázkonvektort, ha csak egy szikráztató van rajta és egy fokozat-tekerő gomb?

Figyelt kérdés

2018. okt. 4. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
A tekerő gombon a számok mellet lennie kell egy kis láng jelnek. Tekerd oda és ekkor be tudod nyomni a tekerőt. Majd szikra és ég is az őrláng.
2018. okt. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
A nagyon régin nincs külün léng jel...csak nyomd bee,szikréztasd,és ha begyulladt az őrláng,várj vele,nyomd még vagy 8~10 másodpercig,és ha elengeded,begyullad a főégő.
2018. okt. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezen sajnos nincs láng jel, csak számok 1-8 között és felette egy szikráztató gomb. Szerintem a 70-s évek közepe fele készülhetett.
2018. okt. 4. 22:12
 4/9 anonim ***** válasza:
Sikerült?
2018. okt. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem nézlek hülyének Félre ne érts!!!!

A gázcsap nyitva van?

2018. okt. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Van olyan készülék,2 gomb van egymás mellett,és az egyiket be kell nyomni,és ugy tartani,a másikkal szikráztatni.

Ha begyullad,akkor várni legalább 10 mp et,a nyomást felengedni. Ekkor mindegy ,hogy hányason van ,teljes lángon fog égni.Hajtsat a szabályzót arra a számra ,ahol azt akarod hogy majd a hőmérséklet elérése után ki is kapcsoljon,illetve ezt tartsa továbbra is .

2018. okt. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

Lampart és FÉG konvektor bekapcsolása:

[link]

2018. okt. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%

Lehet, hogy gyufával, miközben nyomod a szikrás gombot, ami gomb arra jó, hogy JÖN a készülékbe a gáz. Azt hallani, ha jön a gáz, füleljél!

(Miután kinyitottad a gázcsapot persze.)

Az enyémet így kell.

Ha van gáztűzhelyed, menni fog, mert ugyanúgy kell, csak több gomb van, nem egy.

Pl. ha van gázbojlered, azt is így kell.

2018. okt. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket. Elmondom én hogyan csináltam: A második válaszoló utasításait követtem. Először a ketteshez tekertem, ezután benyomtam magát a tekerőt és hallottam, hogy jön a gáz. Ezután szikráztattam, de nem gyulladt be, ezért nyomva tartottam még a tekerős gombot néhány másodpercig, hogy átjárja a rendszert. Újra szikráztattam (nyilván miközben a fokozat tekerőt nyomva tartottam) és begyulladt. Vártam egy kicsit és lassan engedtem vissza a tekerőgombot. A másodiknak külön is köszönöm a választ. Amikor már nem kellet én úgy zártam el, hogy a kis tekerőgombot picit magam felé húztam és a láng kialudt. Gondolom mert így zárta el a gázt. Majd visszanyomtam közepes, alapállásba ahogy találtam elsőnek. A biztonság kedvéért a konvektorba csatlakozó gázcsőnél is elzártam a csapot.
2018. okt. 9. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!