Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fertőtlenítő mosogatásra...

Fertőtlenítő mosogatásra alkalmas ha 1:1 arányban sanytolt és mosogatószert keverek egymáshoz?

Figyelt kérdés
2018. dec. 10. 15:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én a helyedben nem kockáztatnék! A mosogatószer amúgy sem luxus, néhányszáz forintos cikk, de ha meg van, minek akarod keverni?
2018. dec. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Előbb azt kell tisztázni, hogy miért akarsz fertőtleníteni, amikor hagyományos átlagos konyhai tisztaság mellett erre nincs szükség. Olyat semmiképpen ne tegyél a mosogatógépbe, ami habzik.
2018. dec. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

kézi mosogatás


sok vendég miatt

2018. dec. 10. 16:52
 4/10 anonim ***** válasza:
Sanytolra rá van irva mennyi időn belül hat. Asszem 5-10 perc. A helyedben hagynám állni benne a cuccokat, utána mosogatnám el.
2018. dec. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Inkább főzd ki, de ne sanytollal mosogass.
2018. dec. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Van itt egy kis írás. Ha a nagykonyhákon működik, ahol 1000 ember után mosogatnak, akkor szerintem nálad sem lesz gond.


[link] [link]

2018. dec. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A különféle vegyszereket nem illik egymással keverni.

Változó, hogy milyen vegyi összetevőt milyen arányban tartalmaznak.

A keverés hatására nem várt kémiai reakciók keletkezhetnek, ami az egész mutymuruttyot hatástalanná teheti, vagy pl a két szer keverése után keletkezik egy jó nagy klórgázfelhő.

Gondolkodjál el rajta.

A tisztítószerek BIZTONSÁGI ADATLAPjába bele is van írva, hogy a HASZNÁLATI UTASÍTÁSNAK (címkén!) megfelelően KELL használni.


És nem másképp! Főként nem ötletszerűen!


Ha vendéglátós vagy, hol voltál a képzésen, amikor ezt tanították?

2018. dec. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

nem vagyok vendéglátós

otthoni felhasználásra akartam

nyilván egy sanytol és mosogatószer összekeverésétől nem képződne klórgáz mint a hypo sósav összekeveréséből

2018. dec. 19. 16:45
 9/10 anonim ***** válasza:
De akkor sem értem, hogy ez mire lenne jó?! Létezik olcsó, de mégis erős zsíroldó képességű mosogatószer (például Jar Platinum, nekünk tökéletesen bevált), nem kell ennyire spórolni vele, ha mégis, akkor eléggé szegény lehetsz! A forró víz pedig jól fertőtlenít, na persze nem kell tűzforró, de 50°C fölött már hatásos, főleg ha hozzávesszük a mosogatószert is!
2018. dec. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%

inkább kezdj el gyűjteni egy mosogatógépre.

- 45-55°C a normál program (leforrázod a kezed 50°C vízzel)

- mivel senki nem nyúlkál bele, nem kell senki bőrét védeni, ezért sokkal hatékonyabb vegyszerek vannak a tablettában (pl. aktív oxigén, ami olyan durva anyag, nemhogy a baktériumokat megöli, hanem még az olcsó bögrékről is lekapja a festéket)

- minden zugból kihozza a koszt (pl. villa töve)

- kevesebb vizet fogyaszt

- a vasárnapi ebéd után, te is ledőlhetsz, nem kell 1 órát pancsolnod a mosogatónál.

2018. dec. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!